Martin Károly Basketbal

Posledná štvrtina nestačila

Vo víkendovom súboji so Zvolenom sa odkryli slabiny basketbalového tímu mužov zo Žiaru nad Hronom.

Zvolen – Žiar 75:69 (20:23, 40:34, 62:49) Body: Oravec 17, Klátik 15, Vrtík 15

V poslednom zápase zákl. časti naši muži nezvládli dôležitý zápas. Po nervóznom začiatku, keď sme prehrávali 8:0, prvú štvrtinu sme ešte dokázali otočiť v náš prospech a vyhrať 23:20. Ale súper stále agresívne a lepšie bránil, aj strelecky sa mu celý čas darilo lepšie ako nám a na konci tretej štvrtiny už vyhrávali o pätnásť bodov 64:49. V poslednej štvrtine Žiarčania ukázali, ako mali hrať celý zápas. Bojovali o každú loptu, doskakovali, agresívne bránili a bodovo sa doťahovali na súpera. Nakoniec to však nestačilo a Zvolen udržal tesné vedenie. Treba povedať, že Zvolenské družstvo zaslúžene vyhralo, viacej bojovalo a strelecky sa mu lepšie darilo. Aj keď naši muži nezvládli nedeľňajší zápas, pripomeňme, že náš tím je najmladší v celej lige. Okrem dvoch hráčov (M.Jonása a J.Klátika) sú to všetko chlapci narodení v r.1991 a mladší a že väčšina z nich nemá žiadnu skúsenosť zo zápasov aký sa hral v nedeľu. Aj keď táto prehra nám všetkým ťažko padla o budúcnosť Žiarskeho basketbalu sa netreba obávať.