Barbara Dallosová Futbal

Nie je to prvý raz, čo sa má kategória FK Pohronie U12 čím pochváliť. Ružomberčanom to natreli na ich ihrisku, že sú chalani špička, uznal aj ružomberský tréner.

Ilustračný obrázok k článku Rozbili Ružomberčanov, teraz kraľujú tabuľke: Chalani z U12 majú za sebou parádnu jeseň!

Aktuálne najlepšia mládežnícka kategória FK Pohronie U12 naďalej dáva o sebe vedieť a robí radosť všetkým fanúšikom futbalu v našom meste.

S hlavami hore

Chlapci narodení v roku 2003 a mladší majú za sebou úspešnú jesennú časť, keď v poslednom jesennom kole vysoko rozstrieľali mladých Ružomberčanov 0:8 na ich ihrisku a potvrdili úlohu favorita. Zaslúžene budú teda zimovať na prvej priečke. O góly sa postarali Rajčan, Foltán, Tatár, Rosenberg, Kukučka T. a Boška.

,,Do zápasu sme nastúpili bez rešpektu, sebavedomo, čo ukázali už prvé minúty. Postupne sme ovládli celú hru a do polčasu strelili prvé dva góly, ktoré nás ešte viac nabudili. Domácich sme nepustili do žiadnej vyloženej šance. V druhom polčase sme ešte vystupňovali tempo, hru roztiahli do šírky, kedy sa nám vytvorilo viac priestoru pre kolmé lopty na útočníkov a tiež individuálne prieniky. Okrem toho nám vyšli aj štandardné situácie, z ktorých sme strelili tri parádne góly. Hrali sme svoj najlepší jesenný zápas po všetkých stránkach, súpera prehrali a boli lepší vo všetkých herných činnostiach," opisuje tréner Rastislav Urgela.

Všimli si ich

Po zápase s Ružomberkom sa našim chalanom dostalo uznania aj od trénera tímu, ktorý zvalcovali. ,,Bola to naša prvá prehra v sezóne. Súper bol po všetkých herných činnostiach lepší," priznal žiarskym chlapcom kvality tréner Róbert Hazucha.

Naše futbalové nádeje si už všimli aj prvoligové kluby. ,,V tíme začína vyčnievať čím ďalej tým viac individualít, o ktoré je čoraz väčší záujem v prvoligových kluboch. Je len na nás v klube, ako to do budúcna dokážeme pretaviť a vytvoriť pre nich ešte lepšie podmienky," hovorí Urgela.