SPORT TREND Žiar nad Hronom ostáva na dne tabuľky

8.kolo Slovenskej hokejbalovej extraligy sa odohralo v sobotu 16.októbra 2010. Žiarsky SPORT TREND zavítal do Liptovského Mikuláša, kde sa v prípade víťazstva mohol odraziť od dna tabuľky, vzhľadom na to, že išlo o súboj dvoch posledných tímov.

Úvod zápasu bol spočiatku zo strany žiarskych hokejbalistov rozpačitý. Museli si zvykať predovšetkým na výrazne menšie ihrisko, drsný povrch a skákajúcu loptičku, čo si vynútilo aj zmenu systému hry. Úvodný gól strelili domáci zo samostatného nájazdu po chybe žiarskeho obrancu. Domáci mali v prvej tretine prevahu aj naďalej, avšak gól padol do ich brány po prieniku Šuleka. V 7. min. sa im však opäť podarilo ujať vedenia, na čo však Žiarčania odpovedali po peknej kombinácii, ktorú zakončil Vallo. Do konca úvodnej tretiny pridali hráči Liptovského Mikuláša aj tretí gól a do šatne tak išli s jednogólovým náskokom. K tretiemu vyrovnaniu došlo hneď na začiatku druhej tretiny, keď rozhodcovia neodpískali zakazané uvoľnenie a žiarsky hráč z uhla trafil pomedzi betóny domáceho brankára. Túto chybu sa rozhodcovia rozhodli kompezovať o niekoľko sekúnd neskôr, keď vymysleli súčané vylúčenie dvoch žiarskych hráčov. Presilovku piatich proti trom Liptovský Mikuláš využil a opäť sa ujal vedenie a piaty gól sa mu podarilo streliť v pokračujúcej presilovej hre päť na štyri strelou spoza modrej čiary. Od tohto momentu začali hráči SPORT TRENDu hrať aktívnejšie, vytvárali si šance, ktoré sa im však premeniť nepodarilo. Obraz tretej tretiny sa odohrával v snahe žiarskeho tímu dotiahnuť sa na jednogólový rozdiel, čo sa prejavilo úbytkom síl. To domáci využili a pridali ešte ďalšie dva góly. Žiarsky SPORT TREND si tak dôležité body nepripásal a ostáva na dne tabuľky aj naďalej. Treba poznamenať, že najtragickejšou hernou činnosťou Žiarčanov ostáva presilová hra, keď v tomto zápase z jedenástich nedokázali využiť ani jednu.

Najbližšie čaká žiarskych hokejbalistov dvojkolo na domácom ihrisku, keď sa v sobotu 23.10.2010 o 13­.00 hod. stretnú s HBC Žirafa Žilina a na druhý deň v rovnakom čase s D.Team Žirafa Považská Bystrica.

MHBO Liptovský Mikuláš – SPORT TREND Žiar n/Hronom 7:3 (3:2,2:1,2:0) Góly: Dzuriak 3, Girgoško 2, Balažovič, Paprčka – Vallo 2, Šulek

Zostava SPORT TREND: Gordík – Kotyk, Pračka, Strohner, Pukač, Homola, Záhorec – Šulek, Valko T., Vallo, Uhrovič, Považanec, Nemček, Sondík, Mokroš, Pluhár

Ostatné výsledky: Profis Sharks Bratislava – HbK 87 Skalica 1:9 HBK Nitrianski rytieri Nitra – ŠK 98 Pruské 5:6sn ŠKB Izoglobal Kappa Martin –DT Žirafa Pov. Bystrica 9:3 HBC Žirafa Žilina – HBK Kometa Vrútky 3:6 LG TPS Bratislava – Reebok Ružinov Bratislava 4:1