Starší a mladší minižiaci odohrali cez víkend po dva zápasy

Žiar nad Hronom/ Považská Bystrica - Starší minižiaci vycestovali na horúcu palubovku Považskej Bystrice, mladší, ktorým sa darilo lepšie, hrali doma z Nitrou.

Majstrovstvá oblasti BB, TN a ZA v basketbale starší mini, 2.kolo, 9.10.2010

IMC Slovakia Považská Bystrica : MŠK BK Žiar nad Hronom 55:29 /25:16/

Muoc 6, Horváth 6, Rajnoha 5, Kádaši 4, Záhorec 3, Kuchár 3, Holička 2

IMC Slovakia Považská Bystrica : MŠK BK Žiar nad Hronom 48:32 /17:17/

Horváth 8, Koňarik 5, Mokroš 4, Muoc 4, Kádaši 4, Rajnoha 4, Nagy 2, Holička 1

Starší minižiaci vycestovali na horúcu palubovku Považskej Bystrice s cieľom prekvapiť a priniesť domov aspoň jedno víťazstvo. Po prvej štvrtine viedli nad zaskočenými Bystričanmi 12:4, ale chaotický výkon žiarčanov v druhej štvrtine dostal do hernej pohody súpera a ten výhodu domáceho prostredia plne využil.

V druhom zápase dokázali hostia zo Žiaru udržať koncentráciu a zodpovedný výkon celé tri štvrtiny. V poslednej časti však opäť nedokázali udržať svoj herný štandard a trojbodový náskok rýchlo stratili. Nezodpovedná obrana, nepresné prihrávky, nedodržanie pokynov trénera a poslednú časť hry prehrali razom o 19 bodov!

Prípravný zápas, mladší minižiaci, 10.10.2010

MŠK BK Žiar nad Hronom : Akadémia Nitra 71:12 /35:7/

Šály 12, Majer 10, Nagy 10, Horváth 10,Holička 10, Dérer 6, Mokroš 4, Mihálka 4, Páleníková 4, Záhorec1

MŠK BK Žiar nad Hronom : Akadémia Nitra 69:17 /30:6/

Šály 12, Majer 10, Záhorec10, Nagy 10, Horváth 10, Mihálka 8, Holička 6, Mokroš 3

Mladší minižiaci, roč.2000, si chuť napravili v nedeľňajšom zápase. Najmladší basketbalisti MŠK BK Žiar nad Hronom začínajú sezónu až o dva týždne, 23.októbra. S tímom Akadémia Nitra odohrali pred početným obecenstvom v telocvični na II.ZŠ prípravný dvojzápas. Napriek mierne rozpačitému výkonu predčili Žiarčania Nitrančanov vo všetkých činnostiach a všetci hráči si schuti zahrali.