Unikátny zveropark neďaleko Žiaru odštartoval sezónu: K niektorým zvieratkám sa môžete aj pritúliť

Jediný zveropark svojho druhu na Slovensku, ktorý sa nachádza len niekoľko kilometrov od Žiaru nad Hronom, otvoril sezónu. Okrem prechádzok cez zverofarmu ponúka areál aj niekoľko ďalších atrakcií.

Barbara Dallosová
Ilustračný obrázok k článku Unikátny zveropark neďaleko Žiaru odštartoval sezónu: K niektorým zvieratkám sa môžete aj pritúliť
Zdroj: TASR

Novú sezónu v Zveroparku Revištské Podzámčie v okrese Žarnovica, ktorý je jediným svojho druhu na Slovensku, otvorili v piatok 25. marca. Zverofarma priamo v prírode ponúka jedinú losiu farmu u nás, ale návštevníci môžu uvidieť napríklad aj srnca lesného, kunu skalnú, daniela škvrnitého či diviaka.

Domáce aj cudzokrajné zvieratá

Zveropark otvorili vlani koncom jari na ploche približne 20 hektárov. Okrem už spomínaných zvierat tam žije viac ako 30 druhov lesnej, poľnej zveri, ale aj niektoré druhy cudzokrajných a domácich zvierat.

Podľa zakladateľa Zveroparku Vladimíra Vikora farma je zameraná na vzdelávanie, spoznávanie a obľúbenie si prírody a určená najmä pre rodiny s deťmi. Deti si niektoré druhy zvierat môžu dokonca chytiť alebo si ich pritúliť.

Areál ponúka aj atrakcie

Originalitou je los mokraďový alebo európsky, ktorý je pôvodným obyvateľom Slovenska, ale bol pred niekoľkými desaťročiami vyhubený a odvtedy v krajine nežije.

Prechádzky pomedzi výbehy zvierat nie je jediné, čo Zveropark ponúka. V areáli sa nachádza jazero, kde si môžu návštevníci uloviť pstruha, pikniková lúka či ďalšie detské atrakcie.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame