Iné športy

Úspešní žiarski plavci: Z Kubína si priniesli hneď niekoľko medailí

V sobotu 26. októbra sa v Dolnom Kubíne konali Jesenné majstrovstvá stredoslovenskej oblasti v plávaní. Na 25-metrovom bazéne v aquarelaxe súťažilo spolu 285 plavcov z 12-tich športových klubov, medzi ktorými sa nestratili ani naši plavci. Tí si vyplávali hneď niekoľko medailí.

Ilustračný obrázok k článku Úspešní  žiarski plavci: Z Kubína si priniesli hneď niekoľko medailí

Žiarsky plavecký klub reprezentovali: Martin Andreánsky, Alex Karkuš, Ema Barančoková, Kristína Kminiaková a Stanislava Sivičeková. Dve striebra si vyplával Martin Andreánsky, a to v disciplínach 50 m motýlik (27,56s) a 100 m voľný spôsob (57,18s). V disciplíne 50 m voľný spôsob obsadil 4. miesto a 5. miesto v disciplíne 100 m motýlik.

V konkurencii starších plavcov sa presadil Alex Karkuš, ktorý si s časom 28,81s na kraulovej 50-tke vyplával taktiež striebro. Bronzovú medailu si vyplával časom 33,92s v disciplíne 50 m znak. Nešťastné 4. miesto obsadil v disciplíne 100 m voľný spôsob.

Dve bronzové medaily získala Stanislava Sivičeková, v disciplíne 50 m motýlik s časom 35,93s a 100 m motýlik s časom 1:21,89s. Triktát štvrté miesto jej patrí v disciplíne 50 m voľný spôsob, 200 m a 400 m polohový pretek.

Za prvou trojkou skončila Ema Barančoková, ktorá obsadila 4. miesto v disciplíne 400 m polohový pretek a 5. miesto v disciplíne 200 m voľný spôsob. Kristína Kminiaková najlepšie skončila v disciplínach 50 m prsia a 200 m voľný spôsob, v ktorých obsadila 6.miesto.