Martin Károly Basketbal

V basketbale sa darilo aj mužom

V sobotu 15 januára odohral Basketbalový Klub MŠK ŽIAR NAD HRONOM stretnutie s TJ ŠTADIÓN TRENČÍN, v nedeľu sa pred nich postavil tím z Holiču.

BK MŠK ŽIAR NAD HRONOM : TJ ŠTADIÓN TRENČÍN – 89 : 61 [ 47: 30]

Domáci basketbalisti potrebovali 3 minúty na to, aby našli ten správny zápasový rytmus. Potom, čo vybojoval vo vymedzenom území pivot Majerčák loptu a vyrovnal skóre na 6:6, dovolili domáci súperovi skórovať do konca štvrtiny iba 2 x a tak prvú periódu vyhrali v pomere 24:10. V ďalšom priebehu súperi striedali úspešné strelecké pokusy, hra sa vyrovnala a rozdiel v skóre už narastal s pohľadu domácich pomalšie. Hostia sa pokúšali privodiť zvrat aj zmenou obranného systému, ale v tejto fáze hry ukázali svoje majstrovstvo trojkoví strelci domácich (Gašparík, Jonas, Klátik), ktorí v tesnom slede zaznamenali päť úspešných trojkových striel a definitívne ovládali dianie na palubovke. ň V záverečnej štvrtine príchodom striedajúcich hráčov aktivita domácich na chvíľku klesla ale po krátkej hernej adaptácii sa domáci team opäť rozbehol. Hráči príklade bránili, hrali rýchlo dopredu a skórovali jednoduchými strelami alebo úspešnými trestnými hodmi.

BODY: Jonas 21, Klátik 15, Gašparík 10, Vája 8, Jány a Demeter po 7, Oravec 6, Jackuliak, Majerčák, Kysela po 4, Vrtík 3. FAULY: 11 TROJKY: 7 TH: 12/9

BK MŠK ŽIAR NAD HRONOM : MŠK BO HOLIČ – 79 : 71 [42:37]

Dlhých 35 minút bol zápas v Žiarskej ŠH vyrovnaný hoci sa obe družstvá pokúšali jazýček váh nakloniť na svoju stranu. Žiaden s trhákov v skóre nebol úspešný a súperi dokázali vždy úspešne zareagovať. Zatiaľ čo hosťom vychádzala hra vo vymedzenom území a darilo sa pivotovi Došekovi, domácim naopak vychádzala trojbodová streľba, keď strelci Jány, Jonas a Gašparík zaznamenali dovedna 11 úspešných trojkových striel. Ako sa nakoniec ukázalo viac síl na záverečné vyriešenie zápasovej tajničky mali domáci. Dvomi rýchlymi trojkami (Jány, Jonas) sa konečne odpútali bodovo od súpera. V záverečných dvoch minútach pridali ešte 6 bodov a doviedli zápas do víťazného konca.

BODY: Jonas 26, Jány 21, Gašparík 20, Oravec 6, Klátik a Kysela 2, Majerčák 1. FAULY: 18 TROJKY: 13 TH: 3/2