Martin Károly Šport

Dnešný hlavný pretek BIELEJ STOPY Euroleppet bol mimoriadne priaznivý pre lyžiarov MKL Kremnica. David Brűnn vyhral pretek na 25 km, Martin Kapšo skončil ako tretí v 45-ke voľnou technikou. Túto kategóriu prekvapivo vyhral Bulhar Veselin Tzinzov.

Ilustračný obrázok k článku VIDEO: Mimoriadny úspech kremnických bežcov na Bielej stope! Kapšo aj Brűnn na stupňoch víťazov

Na dnešnom hlavnom preteku Bielej Stopy prešiel ako prvý cieľovou čiarou kremnický pretekár David Brűnn. „Som veľmi rád, že mi to takto vyšlo v prvom ročníku na domácich tratiach,“ prezradil bezpreostredne po preteku talentovaný kremnický lyžiar.

Ako prezradil, v tejto sezóne má vysoké ambície. Celý rozhovor s víťazom 25-ky voľnou technikou nájdete vo videu.

V 45 km dlhej trati bol najrýchlejší Bulhar Veselin Tzinzov, ktorý ako priznal, sa na maratóny nešpecializuje. Je to jeho prvé víťazstvo v tejto disciplíne. (Rozhovor č. 3)

Pár minút za Bulharom skončil ďalší kremnický pretekár z MKL Kremnica, Martin Kapšo. Tretie miesto vybojoval aj pred rokom, no v jubilejnom ročníku znížil stratu na víťaza. „Išiel som svojim vlastným tempom, bolo to podľa mojich predstáv,“ skomentoval Kapšo pre žiar24. Celý rozhovor nájdete vo videu.