Víkend v basketbale

Prvoligoví muži odohrali podtatranské dvojkolo, basketbaloví mladší žiaci zas dva ťažké zápasy s majstrom Slovenska MBK VICTORIA Žilina a mladší mini si to rozdali s Banskou Bystricou.

MUŽI I. LIGA

Podtatranské dvojkolo odohrali basketbalisti MŠK BK ŽIAR nad HRONOM v 1. Lige keď v sobotný zápas odohrali v prítmí haly v Liptovskom Mikuláši a nedeľný zase v chlade arény vo Svite.

Žiarski basketbalisti zaznamenali ďalšie cenné víťazstvo na ihrisku súpera. V úvode zápasu sme súpera prekvapili agresívnou osobnou obranou a vypracovali sme si mierny náskok. Do konca prvej štvrtiny sa však podarilo súperovi vyrovnať zásluhou mnohých nepresností našich hráčov. Druhá štvrtina bola vyrovnaná a do šatne súper odchádzal s miernym náskokom. V tretej štvrtine sa Žiarčanom prestala dariť streľba a súper získal až dvojciferný náskok. Zónovou obranou a aktívnejšou hrou smerom ku košu sme postupne začali ukrajovať zo súperovho náskoku. V poslednej štvrtine sa družstvá striedali vo vedení a zásluhou lepšie zvládnutej koncovky sme vybojovali dva cenné body. Nedeľný chlad už naším hracom nesvedčil . Začali dosť pomaly a super zo Svitu to dokonale využil. Vytvoril si náskok a dobrou hrou ho zveľaďoval. D o druhého polčasu nastúpili naši hráči s vedomím že zápas je potrebne odohrať v omnoho vyššom tempe a v hre bolo aj skóre celkového zápasu ( domáci zápas 100 : 72 ) hoci super mierne svoje polčasové vedenie navýšil aj po obrátke. Skóre už narastalo pomalšie a aj celkový dojem z nasadenia sa zlepšil . Hra sa vyrovnala, ale prehru ani zvýšená aktivita neodvrátila.

VÝSLEDKY: sobota : MBK LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – MŠK BK ŽIAR nad HRONOM 57 : 60 ( 36 : 31 ) Body: Zibrinyi 22; Gašparík 13; Jonas 7; Štefanec,Daubner 5; Vája 4;Bulko 2; Moravćik, Kysela 1; Schubert. TH 24/14; trojky 4; Fauly 23; Technicka chyba Daubner.

Nedeľa: BKM Poprad SVIT – MŠK BK ŽIAR nad HRONOM 91 : 67 (47 : 29 ) Body: Jány 24; Jonas 14; Moravčik 11; Zibrinyi 7; Daubner 5; Majerčak 4; Štefanec 2.
TH 24/18 ; trojky 5; Fauly 12.

Tréner : Tibor Jány

MLADŠÍ ŽIACI

Žilinskí chlapci sú jasne najlepším tímom na Slovensku a niet sa ani čo diviť, lebo je to výber z 80 chlapcov v prípravke. Žiarčanov je momentálne iba 8 a musia ich dopĺňať starší minibasketbalisti.

Aj napriek všetkým týmto okolnostiam sa Žiarčania v prvom zápase prekonávali. Dobre zachytávali protiútoky Žilinčanov a nedovolili im rozvinúť ich veľmi nebezpečné rýchle protiútoky. Prvý polčas prehrali len o 13 bodov, čo bol vzhľadom na kvalitu kádra Žiliny veľmi dobrý výsledok. V dobrej hre vydržali až dokonca a konečný stav je úspechom našich chlapcov. Treba pochváliť za bojovnosť celé družstvo, zvlášť však Jakuba Kádášiho a Nikolasa Koňarika.

V druhom zápase sa naplno prejavil už spomínaný rozdiel v kvalite kádra a aj únava zohrala svoje. Je ťažké zahrať takéto dva náročné zápasy za sebou, s tak úzkym kádrom ako máme. Preto treba za celkový dojem a prijateľné výsledky vysloviť našim chlapcom veľkú pochvalu.

Výsledky:

1. zápas: MŠK BK Žiar nad Hronom – MBK VICTORIA Žilina 36 : 61 Štvrtiny: 6 : 21, 13 : 11, 11 : 11, 6 : 10 Body: Koňarik 12, Kádáši 10, Rajnoha 6, Kuchár 4, Ostáš 2, Palkovič 2

2. zápas: MŠK BK Žiar nad Hronom – MBK VICTORIA Žilina 26 : 62 Štvrtiny: 3 : 11, 8 : 16, 5 : 27, 10 : 8 Body: Koňarik 9, Rajnoha 6, Holička 5, Kádáši 4, Palkovič 2

Tréner družstva : Miloš Slávik

MLADŠÍ MINI:

Družstvo mladších mini basketbalistov vycestovalo v sobotu 5.11.2011 na ďalšie dva súťažné zápasy za súperom do Banskej Bystrice. Chlapci boli odhodlaní získať svoje prvé body a víťazstvo, čo sa odzrkadlilo na ich nasadení a bojovnosti. V prvom zápase vyhrali o 9 bodov, ale mohlo to byť o oveľa viac, keby sa hráčom darilo premieňať samostatné nájazdy a strelecké pokusy z tesnej blízkosti koša. Druhý zápas Žiarčania začali vo veľkom štýle a 1. štvrtinu vyhrali 15 : 2. Všetci naši hráči na ihrisku veľmi dobre bránili a donútili súpera k technickým chybám a zbrklému zakončeniu. Žiarčanom sa darilo doskakovať súperové lopty, ktoré vzápätí dokázali rýchlo preniesť na súperovu polovičku, či už driblingom alebo presnými nahrávkami a úspešne zakončiť. Nejednej peknej akcii a nacvičenému signálu, ktorý sa skončil košom, zatlieskali rodičia ktorí prišli podporiť svoje basketbalové nádeje. Do hry sa zapojilo všetkým 17 hráčov, ktorí vycestovali a vybojovali prvé dve víťazstvá. Pochvala patrí všetkým hráčom za bojovnosť a snahu, ale nedá mi nespomenúť a osobitne pochváliť hráčov D. Baču, F. Olajca, M. Nováka, M. Ihringa a S. Horvátha, ktorí svojou hrou a bojovnosťou ukázali smer, ktorým sa chce toto mladé družstvo uberať.

ŠKP Banská Bystrica : MŠK BK ZH výsledok 17 : 26 / polčas 13 : 16 Strelci : Horváth 12, Novák 4, Bača, Ihring, Krajčovič, Truben, Šonkol všetci po 2

ŠKP Banská Bystrica : MŠK BK ZH výsledok 12 : 37 / polčas 4 : 19 Strelci : Bača 8, Olajec 7, Horváth 6, Ihring 5,Kotlárik 3, Krajčovič, Grochal, Ďurica, Tomášik, všetci po 2

Tréner : J.Horváth