Martin Károly Basketbal

Víkend v basketbale

Žiarkym mužom sa cez víkend darilo. V sobotu zdolali MBK KARLOVKA PRÍRODOVEDEC BRATISLAVA a v nedeľu Inter Bratislava „ B“. Starší minižiaci sa v dvojzápase trápili MBK Victoria Žilina „B“.

Muži- sobota

MŠK BK ŽIAR NAD HRONOM – MBK KARLOVKA PRÍRODOVEDEC BRATISLAVA 90 : 71 (43 : 44 )

Celé tri štvrtiny zápasu hľadali domáci kľúč na definitívne zdolanie súpera. Cele tri štvrtiny hostia z MBK Karlovka PRÍRODOVEDEC Bratislava dokázali nájsť cestu ku košu domácich a úspešne skórovať. Domácim sa nedarilo hlavne strelecky, čo dávalo šancu súperovi udržiavať si mierny náskok. Už v prvom polčase stratili Žiarčania svojho kapitána Mareka Jonasa pre dve sporné nešportové chyby a po vyfaulovaní sa Gašparíka zostavu na hracej ploche tvorili 4 juniori (Oravec,Vrtik, Kysela, Jány) podporovaní skúseným Klátikom. Ako sa ukázalo, mladici sa svojich starších súperov nezľakli, pridali na obrátkach v obrane, rýchlo a umne kombinovali v útoku a v rozmedzí 31. až 35. minúty zaznamenali šnúru 17 : 0 a dotiahli zápas do víťazného konca!

body: Oravec 28; Klátik 17; Gašparik 16; Vrtík 9; Jány 8; Kysela, Vája 6. trojky :8; TH 22/14 ; fauly : 27; 5. faulov : Gašparik , Vrtík; vylúčený Jonas.

Muži- nedeľa

MŠK Žiar nad Hronom : Inter Bratislava „ B“ 90 : 55 (52:34)

V nedeľu dňa 13. februára 2011 privítalo mužstvo MŠK Žiar nad Hronom rezervu Interu Bratislava. Domáci na rozdiel od včerajšieho zápasu vstúpili odvážne do hry a od začiatku chceli ukázať, kto je pánom na ihrisku. Interisti dokázali s domácimi držať krok len prvú štvrtinu, po konci ktorej domáci vyhrávali o päť bodov. Žiarčanom sa darila streľba z dlhších vzdialenosti, čím si dokázali vytvoriť desať a viac bodový náskok, a keď k úspešnej streľbe zapojili aj výbornú obranu po polčase, svietilo na tabuli skóre 52:34. V druhom polčase domáci kontrolovali stav stretnutia a na konci rozdiel natiahli až na 35 bodov.

Body: Gašparík 23, Jány a Jonas po 19, Oravec 14, Klátik 6, Vrtík 5, Kysela 4, Kaňa, Vája Fauly: 19 – 18, TH: 19/17 – 16/12, Trojky 9 – 3

Starší minižiaci, 12.2.2011, 12.kolo

MŠK BK Žiar nad Hronom : MBK Victoria Žilina „B“ 35:61 /13:35/
Kádaši 18, Rajnoha 5, Šály 5, Koňarik 3, Mokroš 2, Muoc 1, Nagy 1

MŠK BK Žiar nad Hronom : MBK Victoria Žilina „B“ 36:45 /21:25/
Kádaši 15, Holička 6, Šály 5, Muoc 4, Mokroš 3, Koňarik 1, Záhorec 1, Kuchár 1

Starší minižiaci nastúpili v prvom zápase proti fyzicky disponovanejším Žilinčanom s rešpektom. V útoku hrali alibisticky a v obrane sa o agresivite nedá ani hovoriť. V druhom zápase však všetci hráči domáceho tímu ukázali, že basketbal hrať vedia. V obrane nedali súperovi nič zadarmo a v útoku sa ku Kádašimu pridali aj ďalší hráči. Tri štvrtiny držali Žiarčania s favorizovanou Žilinou krok a až posledná štvrtina rozhodla o výsledku zápasu v prospech hostí.