Martin Károly Basketbal

Víkend v basketbale

Žiar nad Hronom - Muži BK MŠK vycestovali cez víkend do Holíča a Trenčína. Ani v jednom zápase nezískali cenné body na záchranu v I. lige. Naopak, darilo sa žiakom so žilinským tímom a starším mini, ktorí poslali Handlovčanov domov s rozdielom dvoch

1.LIGA – MUŽI

Uplynulý víkend žiarski muži opäť cestovali za svojimi súpermi. V sobotu nastúpili proti družstvu Holíča a v nedeľu boli ich hostiteľmi basketbalisti z Trenčína. Do oboch zápasov sme vstúpili veľmi dobre a diktovali tempo hry, hrali sme umne v útoku a kvalitne sme bránili. V sobotňajšom zápase sme s tímom Holíča držali krok ešte v tretej štvrtine, v nedeľu už po polčase dominovali domáci a sľubne rozbehnutý zápas sme začali strácať. Po obidva dni bola najhoršia posledná štvrtina, a tak sme na palubovke súpera neuspeli a nezískali ani jedno toľko cenné víťazstvo v boji o záchranu v 1. lige. Sobota: MŠK BO HOLÍČ – BK MŠK ŽIAR nad HRONOM 77 : 56 (38 : 37) Body: Jány 23; Gašparík 12; Vrtík 6; Kysela, Majerčák, Oravec 5 Trojky: 3; TH 18/13; Fauly: 18; 5 faulov: Oravec, Majerčák ; TCH: Oravec

Nedeľa: TJ ŠTADIÓN TRENČÍN – BK MŠK ŽIAR nad HRONOM 88 : 74 (37 : 51) Body: Jonas 27; Gašparík 14; Vrtík 13; Jány 9; Majerčák 5; Kaňa 3 Trojky: 10; TH: 12/4 ; fauly: 14

Žiaci – BK MŠK ZH 26.3.2011

Na súperovo ihrisko sme šli s myšlienkou odčiniť prehru na domácom ihrisku. Obe zápasy boli v našej réžii. Najmä prvý zápas, kde sme vyhrali druhú štvrtinu 37:2. Súpera sme dokonale prekvapili. Chcem chlapcov pochváliť za ich kolektívny výkon. Hlavne Supuka a Bariak si v obrane odrobili to, čo sa od nich žiadalo. Aj napriek tomu, máme rezervy v postupnom útoku a premieňaní bodov spod koša. Vf

MBK Victoria Žilina B – BK MŠK Žiar nad Hronom

1. zápas 33:66 (6:44) Šouc 23, Obert 17, Supuka 8, Krč 7, Páleník 3, Krajči 4 , Valo, Košťál 2

2.zápas 58:78 (28:43) Šouc 32, Košťál 20, Obert 10, Valo, Supuka,, Páleník 4, Krajči, Krč 2

Starší mini, 15.kolo, 26.3.2011 Maj­strovstvá oblasti BB, TN a ZA v basketbale

Starší minižiaci privítali na domácej palubovke hostí z Handlovej. Od začiatku zápasu hrali s plným nasadením a nedávali súperovi na ihrisku žiadny priestor. Z agresívnej osobnej obrany získavali lopty a peknou kombinačnou hrou pohodlne skórovali. Príležitosť dostať sa na palubovku dostali všetci hráči a rovnako všetci si za svoj disciplinovaný kolektívny výkon zaslúžia pochvalu. Norbert Nagy, tréner

MŠK BK Žiar nad Hronom : ŠBK Handlová 76:10 /39:7/

Kádaši 18, Ostáš 10, Šály 10, Majer 8, Záhorec 6, Rajnoha 5, Horváth 5, Koňarik 4, Holička 4, Kuchár 2, Šályová 2, Dérer 2

MŠK BK Žiar nad Hronom : ŠBK Handlová 82:15 /39:7/

Kádaši 22, Rajnoha 19, Záhorec14, Ostáš 8, Koňarik 4, Horváth 4, Holička 3, Kuchár 2, Štábel 2, Muoc 2, Šály 2