Víťazi žiarskeho polmaratónu: Mená najlepších, FOTO a VIDEO z cieľovej rovinky

Žiarske ulice patrili bežcom a inline korčuliarom. Prinášame vám niekoľko momentov z obľúbenej športovej akcie aj kompletný zoznam výsledkov vo všetkých kategóriách.

Aktualizované Barbara Dallosová

Obľúbená žiarska športová akcia s medzinárodnou účasťou, Žiarsky mestský polmaratón, písala svoj v poradí ôsmy ročník. Okrem bežcov a štafetových bežcov sa ulicami mesta prehnali aj inline korčuliari. Tohtoročnému maratónu prialo aj počasie a bežci s korčuliarmi sa presúvali po slnkom zaliatych tratiach.

Prinášame vám kompletný zoznam s poradím a menami bežcov, štafetových tímov aj inline korčuliarov, a niekoľko fotomomentov z cieľovej rovinky…

Polmaratón

(poradie, štart. číslo, meno, ročník, štát)

Ženy 1 vek 18 – 39 rokov

1. 126 Gudak, Mariya 1993 UKR – JM Demolex Bardejov Ľvov
2. 143 Janečková, Lucia 1995 SVK – BMSC Bratislava
3. 120 Esentierová, Adéla 1988 CZE – Baláž EXTREME-TEAM Ostrava
4. 162 Ľašová, Veronika 1992
5. 194 Solianyk, Tetiana 1981
6. 157 Kúdeľová, Michalka 1984
7. 147 Kamenská, Lucia 1981
8. 232 Lomnická, Lenka 1994
9. 27–1 Balážová, Beáta 1991 SVK
10. 211 Vuongová, Henrieta 1985 SVK
11. 177 Okruhlicová, Zuzana 1980 SVK

Muži 1 vek 18 – 39 rokov

1. 188 Sahajda, Tibor 1990 SVK TJ Obal Servis Košice – LABAŠ s.r.o.
2. 202 Timashov, Volodymyr 1981 UKR Ľvov Ukrajina
3. 169 Malyy, Anatoliy 1984 UKR Malyy team
4. 137 Chenikalo, Oleksandr 1991 UKR
5. 197 Széll, Tamás 1986 HUN
6. 18–1 Beňo, Dušan 1979 SVK .
7. 233 Kováč, Vladimír 1988 SVK
8. 14–1 Sliacky, Peter 1983 SVK
9. 251 Kubálek, Štefan 1985 SVK
10. 156 Kubálek, Štefan 1985 SVK
11. 182 Pekár, Martin 1979 SVK
12. 231 Jajcay, Jakub 1987 SVK
13. 178 Orságh, Ľubomír 1998 SVK
14. 155 Kredatus, Ivan 1990 SVK
15. 148 Karásek, Patrik 1993 SVK
16. 213 Zamora, Jozef 1978 SVK
17. 173 Mello, Dávid 1999 SVK
18. 106 Balog, Ľuboš 1981 SVK
19. 135 Hudák, Martin 1985 SVK
20. 144 Javorský, Martin 1983 SVK
21. 228 Frič, Oto 1983 SVK
22. 195 Spielmann, Andrej 1988 AUT
23. 219 Koniar, Michal 1987 SVK
24. 192 Schnierer, Tomáš 1993 SVK
25. 161 Kútik, Miroslav 1978 SVK
26. 15–1 Murín, Andrej 1985 SVK
27. 208 Užák, Peter 1983 SVK
28. 227 Farkaš, Branislav 1979 SVK
29. 170 Masár, Lukáš 1982 SVK
30. 222 Siekel, Marek 1979 SVK
31. 128 Hamšík, Pavol 1981 SVK
32. 184 Polák, Dušan 1978 SVK
33. 164 Ligocký, Jozef 1983 SVK
34. 230 Pivarči, Miroslav 1983 SVK
35. 229 Lipták, Peter 1991 SVK
36. 134 Hric, Matej 1982 SVK
37. 199 Šefčík, Michael 1990 CZE
38. 175 Miškovský, Michal 1985 SVK
39. 204 Tomek, Peter 1979 SVK
40. 171 Matiašovič, Ľubomír 1986 SVK
41. 19–1 Juhaňák, Andrej 1982 SVK
42. 21–1 Pogadl, Martin 1996 SVK
43. 168 Mališ, Adrian 1983 SVK

Ženy 2 vek 40 – 49 rokov

1. 189 Sebestian, Sylvia 1977 SVK BKJG Žilina
2. 226 Zvarová, Anna 1975 SVK Svetielko Nádeje
3. 121 Furáková, Iveta 1973 SVK Zvolen
4. 176 Murčová, Jana 1971 SVK
5. 103 Bahnová, Zuzana 1976 SVK

Muži 2 vek 40 – 49 rokov

1. 196 Starodubtsev, Viktor 1970 UKR JM Demolex Bardejov Ľvov
2. 111 Bitala, Václav 1977 CZE AK EZ Kopřivnice
3. 180 Pástor, Imrich 1974 SVK Gekon sport
4. 101 Babiak, Orest 1968 UKR
5. 200 Šlúch, Roman 1975 SVK
6. 217 Dvorský, Peter 1977 SVK
7. 225 Zvara, Ján 1974 SVK
8. 124 Gregor, Štefan 1977 SVK
9. 183 Pietrzyk, Rostislav 1977 CZE
10. 113 Bruk, David 1968 CZE
11. 165 Lovčičan, Miroslav 1973 SVK
12. 115 Bugoš, Marián 1975 SVK
13. 179 Osif, Dušan 1977 SVK
14. 9–1 Hriň, Štefan 1969 SVK
15. 154 Krátky, Slavomír 1974 SVK
16. 3–1 Škarvada, Milan 1974 SVK
17. 207 Uhlár, Zdenko 1976 SVK
18. 153 Krajčí, Miroslav 1977 SVK
19. 146 Jurík, Peter 1970 SVK
20. 152 Kožusznik, Marek 1974 CZE
21. 174 Mello, Daniel 1977 SVK
22. 203 Toma, Maroš 1973 SVK
23. 218 Waiss, Roman 1976 SVK
24. 138 Chlpek, Tomáš 1977 SVK
25. 187 Rajčok, Ján 1970 SVK
26. 216 Vonkomer, Martin 1977 SVK
27. 223 Liška, Tomáš 1976 SVK
28. 166 Macko, Michal 1971 SVK
29. 123 Golian, Pavel 1970 SVK
30. 235 Beliančín, Peter 1974 SVK
31. 118 Čerťaský, Miloš 1976 SVK
32. 221 Jakuš, Ján 1976 SVK
33. 198 Šály, Jaroslav 1971 SVK
34. 136 Hudymač, Martin 1974 SVK

Ženy 3 vek 50 a viac rokov

1. 130 Hebíková, Ingrid 1966 CZE Praha
2. 114 Budinska, Eva 1956 SVK OcÚ Poluvsie

Muži 3 vek 50 – 59 rokov

1. 186 Rácz, Štefan 1961 SVK ŠK Budimír
2. 104 Baláž, Roman 1965 CZE Baláž EXTREME-TEAM Ostrava
3. 141 Ivanysh, Dmytro 1958 UKR Užhorod
4. 234 Pocoš, Róbert 1965 SVK
5. 107 Barabáš, Vlado 1963 SVK
6. 172 Mecele, Jozef 1961 SVK
7. 150 Kotlár, Jozef 1958 SVK
8. 220 Koniar, Miloš 1958 SVK
9. 151 Kozárik, Miroslav 1960 SVK
10. 181 Paššák, Peter 1959 SVK
11. 133 Homola, Michal 1958 SVK
12. 10–1 Herrgott, Richard 1965 SVK

Muži 4 vek 60 a viac rokov

1. 117 Cvičela, Jan 1956 SVK
2. 110 Berky, Róbert 1957 SVK
3. 163 Libo, Milan 1955 SVK
4. 193 Slanina, Peter 1952 SVK
5. 185 Polc, Štefan 1950 SVK
6. 237 Sekereš, Jozef 1956 SVK
7. 224 Okruhlica, Ľubomír 1952 SVK
8. 236 Šusták, Michal 1953 SVK

Štafety

1. Lovčica – Trubín 1:18:39,60

  • Kováč, Peter 0:18:23,3
  • Foltán, Gabriel 0:39:14,4
  • Rajčan, Maroš 1:00:32,5
  • Kováč, Michal 1:18:39,6

2. AK MŠK Žiar n H -Banska Št. 1:21:16,00

  • Beňo, Dušan 0:19:34,1
  • Matis, Daniel 0:43:27,7
  • Belohorec, František 1:02:49,0
  • Muha, Lukáš 1:21:16,0

3. Klub Biatlonu Vyhne 1:25:27,70

  • Hubač, Samuel 0:23:24,1
  • Závalec, Samuel 0:44:51,5
  • Iglár, Boris 1:06:15,6
  • Valenta, Róbert 1:25:27,7

4. Achilles Handlová II 1:28:41,20

  • Kubálek, Štefan 0:20:48,2
  • Bagáň, Peter 0:44:00,2
  • Ujček, Matúš 1:06:32,7
  • Bilčík, Miroslav 1:28:41,2

5. Apollon fitnass 1:29:46,10

  • Neuschl, Richard 0:24:00,3
  • Bitter, Michal 0:46:55,4
  • Kružlic, Martin 1:10:00,3
  • Lukáč, Maroš 1:29:46,1

6. FES 1:32:43,10

  • Agirre, Josaba 0:23:10,4
  • Gajdoš, Martin 0:46:39,0
  • Poliak, Peter 1:08:20,4
  • Číž, Vladimír 1:32:43,1

7. Achilles Handlová 1:36:20,80

  • Tínes, Miroslav 0:22:35,2
  • Tínes, Marek 0:44:05,7
  • Tínes, Jozef 1:07:37,2
  • Paulinyová, Tamara 1:36:20,8

8. Hraj na tie hnáty 1:37:15,10

  • Hudec, Rudolf 0:25:29,4
  • Vidra, Marian 0:46:51,7
  • Sekereš, Juraj 1:13:03,0
  • Hazucha, Vladimír 1:37:15,1

9. 4trade 1:38:24,90

  • Murín, Andrej 0:25:13,8
  • Kohl, Peter 0:54:07,3
  • Dobrota, Július 1:16:36,0
  • Lakosil, Miroslav 1:38:24,9

10. Svetielko nádeje 1:38:30,30

  • Herrgott, Richard 0:26:47,4
  • Vozár, Adam 0:52:04,8
  • Šúrik, Peter 1:17:37,9
  • Mello, Damian 1:38:30,3

11. Continental Sport klub Zvolen 1:41:11,80

  • Škarvada, Milan 0:23:43,7
  • Korgová, Monika 0:52:07,9
  • Škvařil, Jiri 1:12:56,8
  • Korgo, Michal 1:41:11,8

12. ON Trnavá Hora 1:43:40,70

  • Hriň, Štefan 0:22:28,4
  • Hriňová, Zuzana 0:52:44,6
  • Hodža, Rastislav 1:19:45,3
  • Rišian, Maroš 1:43:40,7

13. Veterina ZvolenVET 1:44:55,10

  • Sliacky, Peter 0:22:19,3
  • Sliacka, Gabriela 0:48:58,5
  • Šuleková, Andrea 1:17:49,3
  • Maniak, Juraj 1:44:55,1

14. Karavána 1:45:58,10

  • Maruška, Mário 0:23:53,7
  • Kukla, Anton 0:50:59,4
  • Vallo, Rudolf 1:19:07,4
  • Gontko, Patrik 1:45:58,1

15. Rýchla štvorka 68 1:48:15,80

  • Juhaňák, Andrej 0:27:15,4
  • Macko, Vladimír 0:53:02,3
  • Bartošík, Tomáš 1:21:45,9
  • Žiak, Matúš 1:48:15,8

16. Arašidy-Eurocom 1:48:33,40

  • Balážová, Beáta 0:26:17,3
  • Šištík, Peter 0:55:21,1
  • Wagingerová, Eliška 1:22:08,1
  • Uhrík, Martin 1:48:33,4

17. Svieži bežci- Eurocom 1:50:40,50

  • Rusnák, Marek 0:30:17,7
  • Osterták, Marek 0:56:21,1
  • Šimonová, Lucia 1:25:06,8
  • Janšík, Tomáš 1:50:40,5

18. Š – SLVZ Team 1:52:21,90

  • Líškayová, Lenka 0:30:54,1
  • Volf, Vladimír 0:56:24,2
  • Bieliková, Slávka 1:24:42,0
  • Líškay, Zdeno 1:52:21,9

19. Rekreanti / Žiar nad Hronom 1:53:25,00

  • Pogadl, Martin 0:31:04,2
  • Černý, Luboš 0:59:32,3
  • Šurková, Monika 1:27:07,2
  • Gaal, Ján 1:53:25,0

20. Radnica 1:53:33,80

  • Beliančínová, Zuzana 0:26:22,3
  • Miškovič, Juraj 0:54:47,1
  • Matoušeková, Miroslava 1:23:29,4
  • Šályová, Darina 1:53:33,8

21. Beh pre Rada 1:53:49,20

  • Minárik, František 0:25:14,1
  • Hudecová, Jana 0:55:27,9
  • Hudec, Matej 1:23:48,2
  • Hudec, Vojtech 1:53:49,2

22. TUBAPACK, a.s. 1:58:20,30

  • Schwarz, Michal 0:29:22,0
  • Mecelová, Petra 1:06:22,5
  • Vankulič, Lukáš 1:33:04,7
  • Paczelt, Richard 1:58:20,3

23. Fajní behači :) 1:58:52,30

  • Oravcová, Helena 0:31:38,8
  • Môciková, Judita 1:01:51,7
  • Škoda, Juraj 1:30:55,5
  • Tapfer, Karol 1:58:52,3

24. Horná Ves 2:01:43,60

  • Kopčová, Žofia 0:27:34,7
  • Širáň, Peter 0:50:36,6
  • Pittnerová, Laura 1:29:43,8
  • Širáňová, Michaela 2:01:43,6

25. Žiar nad Hronom 2:06:05,00

  • Brnaková, Barbora 0:31:06,1
  • Marcineková, Adriana 1:01:34,0
  • Mullerová, Veronika 1:32:38,4
  • Barboríková, Jaroslava 2:06:05,0

26. Svetielko Nadeje D, BB 2:10:22,40

  • Daubner, Peter 0:38:38,0
  • Daubnerová, Petra 1:13:36,2
  • Daubner, Róbert 1:39:44,0
  • Daubner, Milan 2:10:22,4

Inline

(poradie, štart. číslo, meno, ročník, štát)

Juniorky

1. 4 DOHANIČOVÁ Claudia 1998 SVK

Juniori

1. 32 FILIP Matej 1998 SVK OSC
2. 31 PETRO Daniel 1998 SVK
3. 1 BAJZÍK Michal 1998 SVK

Ženy

1. 27 KARABOVÁ Martina 1995 SVK

Muži

1. 33 BENEDIK Lukáš 1994 SVK
2. 15 SLOTTA Michal 1994 SVK
3. 14 PIPEREK Lukáš 1988 SVK
4. 13 PEKNÝ Michal 1995 SVK
5. 23 UHLÁRIK Peter 1997 SVK
6. 18 HUDÁK Miroslav 1995 SVK

Muži U 40

1. 11 MIŠKOVIČ Marián 1981 SVK
2. 20 SMUDA Miro 1979 SVK
3. 10 KRÁLIK Anton 1984 SVK
4. 19 MORAVČÍK Michal 1981 SVK

Ženy U 50

1. 12 MLYNÁRIKOVÁ Stanislava 1977 SVK
2. 29 CIFRANIČOVÁ Gabriela 1972 SVK

Muži U 50

1. 28 PETRO Pavol 1972 SVK SC
2. 9 KRAJÍČEK Jozef 1970 SVK
3. 26 ĎURICA Ján 1976 SVK
4. 21 ZORIČÁK Jozef 1968 SVK
5. 3 BUČEK Peter 1975 SVK

Muži U 60

1. 30 MAKEĽ Kamil 1964 SVK
2. 35 HEIDENFELDER Heinz 1959 SVK
3. 16 ZDECHOVAN Ján 1960 SVK.
4. 25 MAJSNIAR Dušan 1964
5. 5 GRAŇÁK Miloš 1966 SVK
6. 7 IŠTOK Jozef 1958 SVK
7. 36 MAZUCH Dušan 1963 SVK

Ženy U 70

1. 34 HAIDENFELDER Christine 1957 SVK

Muži U 70

1. 24 CABAN Ernest 1950 SVK
2. 6 HUSARIK Jozef 1951 SVK
3. 17 KASANICKÝ Vojtech 1954 SVK
4. 8 KOŠTÚCH Miloš 1955 SVK

Zdroj: Dnes24/beh.sk