Vo Vyhniach bojovali juniorky z piatich krajín

19. – 21. augusta 2011 sa vo vyhniach uskutočnil volejbalový medzinárodný turnaj junioriek Júliusa Móru. V zahraničnej konkurencii bojovali o umiestnenie aj hráčky volejbalového klubu MŠK Žiar nad Hronom, ktoré mali vo Vyhniach zároveň aj kondičné s

Turnaja sa zúčastnilo osem družstiev – Belgicko A.I.F., ŽOK Mislinja (Slovinsko), MVK Poltár, OK Branik Maribor (Slovinsko), Ostrava JKY, VK Palas Levice, ŠŠK Bilíkova Bratislava, Iskra Hnúšťa. V piatok a sobotu sa odohrali zápasy systémom každý s každým a v nedeľu zápasy o umiestnenie v skupinách 1.-4. a 5.-8.

**Výsledky jednotlivých zápasov nášho družstva: ** Piatok: MŠK Žiar n/Hronom – MVK Poltár 2:0 po dobrom výkone, Belgicko 0:2 vyrovnaný len prvý set, Bilíkova 0:2 – vysoký favorit – pekný zápas vcelku vyrovnaný Sobota: MŠK Žiar n/Hronom – Mislinja 0:2 naše dievčatá nezvládli záver druhého setu, kde mohli vybojovať tajbrejk, ale dve chyby v koncovke znamenali prehru, Hnúšťa 1:2 do zápasu nastúpili len kadetky , ktoré ešte celkom nezvládli vyššie nároky v zápase, Levice 0:2 nespokojnosť s výkonom našich dievčat, súper  nás porazil bojovnosťou, Ostrava 0:2 bola vysoký favorit nad naše sily

Nedeľa – boje o umiestnenie: Hnúšťa 2:0 ráno 8,15 hod. zima na kurtoch, ale predsa po ťažkom boji víťazstvo 2:0, V prvom sete dievčatá prehrávali už 15:10, na podanie prišla Paťa Michňová a vrátila nás do hry. V druhom sete zase prehrávali naše hráčky 19:13 a znova dobrým podaním vyrovnali a vyhrali aj 2. set. V poslednom zápase o 5. miesto nastúpili proti Poltáru, ktorý hral odovzdane a po jednoznačnom priebehu Žiarčanky vyhrali 2:0 a obsadili konečné 5. miesto, teda v poradí druhé najlepšie slovenské družstvo.

8. Iskra Hnúšťa

Dňa 8. augusta 2011 začalo prípravu na novú sezónu 2011–2012 spoločné družstvo junioriek a kadetiek volejbalového klubu MŠK Žiar nad Hronom. Do prípravy nastúpilo pod vedením trénerov Aleny Bielikovej a Petra Rozinaya 17 hráčok – Melišová Viktória, Michňová Patrícia, Kollárová Radka, Kollárová Mária, Štefancová Eva, Slašťanová Radka, Kmeťová Radana, Klimanová Alžbeta, Rajčanová Silvia, Wágnerová Denisa, Rečlová Anita, Netolická Lívia, Lovčičanová Martina, Vargová Eva, Kemiačová Lýdia, Grecová Petra, Kúšiková Lucia. Zo zdravotných dôvodov sa sústredenia nezúčastnila Talánová Alica.

Prvý týždeň v auguste družstvo trénovalo v domácich podmienkach. Využívali na tréningy park, posilňovňu a športovú halu. V ďalšom týždni od 15. do 19. augusta 2011 absolvovali kondičné sústrednie vo Vyhniach. Ubytovanie a stravu mali zabezpečené v penzióne SASANKA a tréningové jednotky absolvovali striedavo na futbalovom štadióne, antukovom ihrisku a na behanie využili blízke okolie. Rehabilitáciu bola zabezpečená vo Vodnom raji.