Vytrieskajte z leta maximum: 12 augustových akcií pod holým nebom v Žiari a okolí

Leto nekončí! Júl si podal ruku s augustom, a ten prináša ešte niekoľko zaujímavých podujatí. A netreba chodiť ďaleko...

Barbara Dallosová
Ilustračný obrázok k článku Vytrieskajte z leta maximum: 12 augustových akcií pod holým nebom v Žiari a okolí
Zdroj: TASR

Letný Big Air v meste

4. – 6. augusta, Kúpalisko Katarína, Kremnica
Letná verzia obľúbeného Big Airu sa presunie na kremnické kúpalisko. Adrenalínoví jazdci budú skákať do vody dvanásťmetrového mostíka a akcia bude zároveň letným festivalom s bohatým line-upom.

Starosvetská mlatba na Kľačanoch

5. augusta, Kľačany (Trnavá Hora)
Minulosťou to v dedinke pri Žiari nad Hronom ožije v prvú augustovú sobotu popoludní. Akcia nesie podtitul ,,Starým pre spomienku, mladým pre ponaučenie". Návštevníkom ponúkne autentický pohľad do niekdajšieho života tamojších obyvateľov.

City fest 2017

5. augusta, Park Štefana Moysesa, Žiar nad Hronom
Dvanásty ročník mestského festivalu sľubuje line-up zložený z osvedčených mien, ale aj z vystupujúcich, ktorí budú mať v Žiari premiéru.

Nat Osborn Band

6. augusta o 20:00 hod., Zechenterova záhrada, Kremnica
V rámci série letných podujatí pod holým nebom v prostredí Zechenterovej záhrady uvádza kremnická Akropola ďalší koncert. V augustovú nedeľu vystúpi Nat Osborne Band. V prípade nepriaznivého počasia sa koncert presunie do Kina Akropola.

Koncert: Bobova dieta

10. augusta o 19:00 hod., Námestie SNP, Kremnica (pri N Caffe)
Letný koncert v historickom centre Kremnice. Vystúpi folkové zoskupenie na hranici jazzu a ethna, Bobova dieta.

Saxophone syncopators

11. august o 19:00 hod., Letný pavilón, Námestie MS, Žiar nad Hronom
Unikátne saxofónové kvarteto, ktoré sa špecializuje najmä na autentickú interpretáciu hudobného žánru ragtime v aranžmánoch pre štyri saxofóny ozvláštni augustový večer v centre Žiaru.

Whiskyho cestovateľské kino – Severná Kórea

13. augusta o 20:45 hod., Zechenterová záhrada, Kremnica
Zážitky slovenského hudobníka a cestovateľa, tentoraz z tajomnej a trochu desivej Severnej Kórei. Všadeprítomné obrazy a sochy veľkých vodcov, megalomanské propagandistické stavby, šedivé sídliská a chudobný vidiek…

Beer fest

19. augusta, Park Štefana Moysesa, Žiar nad Hronom
Festival piva, dobrej muziky a žiarskych rekordov spojený so súťažou o najlepší žiarsky guláš. Účinkujú Rock is back, Edo Klena & Klenoty a skupina Countrio z Hodonína.

Divadlo Commedia: Keď muži plačú

19. august o 20:30 hod., Zechenterova záhrada, Kremnica
Tri jednoaktovky – klenoty svetovej dramatickej tvorby (O škodlivosti tabaku, Tragikom proti svojej vôli, Labutia pieseň) prepojené postavou rozprávača. Použitím jemnej satirickej hyperbolizácie vytvorila COMMEDIA svieže a najmä divácky vďačné predstavenie a vysunula do popredia komické a groteskné pozície Čechovovho textu.

Skrat f štrku

25. august. o 19:00 hod., Letný pavilón, Námestie MS, Žiar nad Hronom
Ďalší zo série letných koncertov v pavilóne, v poslednú augustovú nedeľu so skupinou Skrat f štrku.

Koncert: Conquet Band

25. august o 20:00 hod., Terasa pred Kinom Akropola, Kremnica
Swingový zážitok s pôvabnou speváčkou pred kremnickou Akropolou. Spev Patrícia Mlynáriková, basgitara Juraj Namešny, bicie Lukáš Baumnann, giitara Kajo Toma.

Smiechtisko

27. augusta o 17:00 hod., Letný pavilón, Námestie MS, Žiar nad Hronom
Niečo pre najmenších Žiarčanov. Smiechtisko je citlivá rozprávka o mieste, kde končia hračky, ktoré deti vyhodia do smetí. Keďže aj hračky majú srdce, trápi ich, že sa zrazu stali nepotrebnými. A tak sa rozhodnú, že nájdu deti, ktorým nebudú ľahostajné…

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame