Martin Károly Iné športy

Žiarske plavecké talenty: Bodujú v pretekoch s medzinárodnou účasťou

Ďalšie medaile priniesli z dvoch pretekov plavci zo žiarskeho plaveckého klubu MŠK Delfín. V Rimavskej Sobote sa postavili na stupne víťazov v medzinárodnej konkurencii 214-tich plavcov. V Brezne skončili celkovo tretí.

Ilustračný obrázok k článku Žiarske plavecké talenty: Bodujú v pretekoch s medzinárodnou účasťou

2.kolo Banskobystrického plaveckého pohára: Žiarčania tretí!

V sobotu 16.3.2013 plavci z plaveckého klubu MŠK Žiar nad Hronom absolvovali v poradí 2.kolo banskobystrického pohára v plávaní, ktoré sa konalo v Brezne. Krajský pretek je tzv. trojbojom, kde plavci za svoje výkony zbierajú FINA body, pomocou ktorých bojujú o pohár.

V plavárni sa tentoraz stretlo rekordných 170 pretekárov. Zo žiarskeho plaveckého klubu sa preteku zúčastnilo 19 plavcov. V boji o pohár úspešne zabojovali najmä Alex Karkuš, Tereza Veselá a Martin Andreánsky, všetci traja v celkovom hodnotení obsadili 3.miesto.

Najmladší plavci podujatia o pohár nesúťažia, svojimi výkonmi zatiaľ bojujú o medaile. Viktória Máliková získala vo všetkých disciplínach striebro (25m voľ. spôsob, 25m znak a 25m prsia) a Hana Pittnerová si v rovnakých disciplínach vyplávala bronz.

V štafete zmiešaných družstiev sa na prvenstvo vyplávalo družstvo v zložení: Fedor Stajník, Melisa Martina Bartková, Tereza Veselá a Kristián Nociar. Na 3.mieste skončilo družstvo v zložení: Ema Barančoková, Marek Kabina, Kristína Kminiaková a Alex Karkuš.

Tu nájdete kompletné výsledky II. kola

Pohár priateľstva: Tri cenné kovy do Žiaru

9. a 10.3.2013 sa v rimavskosobotskej krytej plavárni stretlo 214 plavcov na druhom ročníku medzinárodných pretekov Pohár priateľstva. Žiarsky plavecký klub MŠK Delfín pod vedením trénerky PaedDr. Martiny Bartkovej reprezentovalo 9 plavcov.

V silnej konkurencii plavcov z Českej republiky, Maďarska a Slovenska mali možnosť zlepšiť svoje osobné rekordy a zabojovať o medaile.

Dva cenné kovy sa podarilo vyplávať Alexovi Karkušovi, ktorý si striebro obhájil vo finále disciplíne 100m motýlik a bronz v disciplíne 50m znak. Vo finále 100m voľný spôsob obsadil 4.miesto, taktiež v disciplíne 50m motýlik 4.miesto, dve 5.miesta obsadil v disciplínach 50m prsia a 50m voľný spôsob.

Striebro získala aj Melisa Martina Bartková v disciplíne 100m motýlik. Dvakrát obsadila 6.miesto (50m motýlik a 200m polohový pretek), 8.miesto za 100m prsia a 11.miesto – 50m prsia.