Jakub Tílesch Iné športy

Žiarski cyklisti víťazne na etapovom preteku

Žiar nad Hronom 13.júna - V dňoch 11.-12.6.2011 sa uskutočnili medzinárodné etapové cyklistické preteky mládeže v Nitre a okolí. Preteky s názvom „Regiónom Nitrianskeho Kraja“, skončili úspešne pre žiarskych cyklistov.

Pretek pozostával z preteku do vrchu z hromadným štartom, časovky jednotlivcov a kritéria. Žiarsky cyklisti potvrdili svoje postavenie na Slovensku a víťazili. V kategórii starších žiakov si Nicolas Jelža pripísal dve etapové víťazstvá. Vybojoval si žlté tričko a stal sa celkovým víťazom starších žiakov. Nezaostával ani Matej Truban, ktorý si vybojoval dve druhé miesta v etapách a celkovo obsadil tretie miesto za pretekárom Pavlom Kvietkom z Podbrezovej. V kategórii kadetov si výborne počínal David Zverko, ktorý zvíťazil vo všetkých troch etapách a zaslúžene sa stal držiteľom žltého trička a celkovým víťazom. Na druhom mieste skončil Martin Dubeň CYS Žilina a tretie miesto obsadil Milan Holomek zo Slávie ŠŠ Kellys Trenčín. Chlapci zanechali výborný dojem a zapísali sa do štatistík víťazov.

Redakcia portálu Žiar24.sk, sa pripája ku gratulantom.

Autor: J.Jelža