Žiarski hokejbalisti dostali v Bratislave poriadne studenú sprchu

V 5.kole Slovenskej hokejbalovej extraligy nastúpili žiarski hokejbalisti opätovne proti súperovi z Bratislavy. Tento krát ním boli hráči LG Bratislava, ktorí nutne potrebovali bodovať.

5.kolo – 24.09.2011

Oproti predchádzajúcim zápasom Žiarčania zvolili od úvodu útočný systém hry. Podarilo sa im vybojovať presilovú hru, v ktorej Ruttkay však len opečiatkoval tyčku bratislavskej brány. Otvorená hra hostí však začala ponúkať domácemu skúsenejšiemu tímu stále viac priestoru, čo využili v 7.minúte úvodným gólom. Ďalší pridali v závere prvej tretiny po spornej situácii, keď hráč LG sklepával loptičku za chrbát brankára hostí na hranici hry s vysokou hokejkou. Reklamácie zo strany žiarskeho tímu rozhodca nezobral v úvahu a gól uznal. Prevaha Bratislavčanov začala naberať na obrátkach v druhej tretine. Boli pohyblivejší, rýchlejší a vyhrávali taktiež osobné súboje, čo sa v prostrednej časti hry prejavilo troma ďalšími gólmi. Svoj deň nemal zo Žiarčanov prakticky nikto počnúc brankárom cez obrancov a končiac pri útočníkoch. Tretia tretina už len kopírovala prvé dve a domáci pridali ďalšie tri góly. Hráči LG boli počas celého zápasu jednoznačne lepším tímom na ihrisku. Frustráciu hostí vygradovalo niekoľko vymyslených verdiktov rozhodcov, ktoré vyvrcholili ostrou kritikou, čo arbitri ocenili dvoma osobnými trestami pre hráčov N-SPORT TRENDu. Čestný úspech mohli hostia zaznamenať v úplnom závere zápasu, samostatný nájazd však premenený nebol.

LG Bratislava – N-SPORT TREND Žiar n/Hr. 8:0 (2:0, 3:0, 3:0)

Zostava: Slávik – Pračka, Slušný, Gáborík, Kamo, Bobáľ, Zuzin – Považanec, Heckl, Vallo, Pastorok, Matuška, Nemček, Mojžiš, Plandor, Ruttkay, Uhrovič, Lukáč, Takáč

Ostatné výsledky: ŠK Profis 32 Bratislava – Jokerit Petržalka 3:2sn, ŠK 98 Pruské – HBC Žirafa Žilina 3:2, ŠKB Izoglobal Martin – HBK Kometa Vrútky 4:5sn, LG TPS Bratislava – N-Sport trend Žiar n/Hronom 8:0 MHBO Géci Liptovský Mikuláš – ŠHBK Ružinov Bratislava 1:4, HBK Nitrianski rytieri Nitra – MŠK Kežmarok – odložené, DT Žirafa Pov. Bystrica – voľno, Dohrávka 4. kola – MŠK Kežmarok – ŠHBK Ružinov Bratislava 3:6