Martin Károly Šport

Žiarski plavci s novými osobnými rekordami: Zo Žiliny priniesli aj cenné kovy

Jarné majstrovstvá stredoslovenskej oblasti v plávaní na 50 - metrovom bazéne sa konali 17. mája v Žiline. Plavci mali poslednú možnosť vylepšiť si svoje osobné rekordy pred nastávajúcimi Majstrovstvami Slovenska. Na Považí sa tento rok stretlo 288 pretekárov zo 14-tich plaveckých oddielov.

Ilustračný obrázok k článku Žiarski plavci s novými osobnými rekordami: Zo Žiliny priniesli aj cenné kovy

Na oblastné majstrovstvá sa zo Žiaru nominovalo 7 plavcov, ktorí úspešne súťažili celkom v 14-tich plaveckých disciplínach. Bilanciu oproti minulému roku vylepšili, celkovo vyplávali 9 medailí. Najväčším ziskom prispel Alex Karkuš, ktorí ich vyplával hneď päť, dvomi Ema Barančoková, po jednej Tereza Veselá a Kristína Kminiaková.

Karkuš: Majster stredoslovákov!

Svojim perfektným výkonom si Alex Karkuš vyplával zlato v disciplíne 100m voľný spôsob a tak získal titul „Majster stredoslovenkej oblasti“. Dve strieborné medaily získal v disciplínach 50m motýlik a 50m znak, dvakrát bronzovú medailu vyplával v disciplínach 50m voľný spôsob a 100m znak. V disciplíne 100m motýlik mu ani vyplepšený osobný rekord na medailu nestačil a obsadil v nej 4.miesto. Na majstráky sa bude nominovať šiestimi novými osobnými rekordmi.

Darilo sa aj Barančokovej

Dve medaily získala Ema Barančoková, novými osobákmi si vyplávala 2.miesto v disciplíne 200m znak a 3.miesto v disciplíne 200m voľný spôsob. V znakovej stovke obsadila 4.miesto, v kraulovej stovke 5.miesto, 6.miesto v disciplíne 50m znak a 7.miesto 50m voľný spôsob. Vyplávala spolu päť nových osobákov.

Terezka Veselá: Prvé majstrovstvá, prvá medaila

Tereza Veselá si zo svojich prvých oblastných majstrovstiev priniesla striebornú medailu, ktorú získala v disciplíne 200m motýlik. V ostatných disciplínach v početnej konkurencii obsadila: 7.miesto 200VS, 8.miesto 200Z, 10.miesta 100VS a 400VS, 13.miesta 50VS a 50Z. Celkovo si vylepšila tri osobné rekordy.

Kristína Kminiaková 3.miesto a bronzovú medailu vyplávala v disciplíne 100m motýlik. Vylepšila si päť osobákov, 6.miesto obsadila v disc. 50M, 7.miesto 200PP, 9.miesto 50Z, 11.miesto 100VS, 15.miesto 50VS.

Nové osobáky

Ostatným sa už medailovo presadiť nepodarilo, ale nové osobáky potešili. Šimon Veselý obsadil dvakrát 7.miesto v disc. 50M a 400VS, 8.miesto v disc. 200VS, 16.miesto 100VS a 17.miesto 50VS. Melisa Martina Bartková a Alexandra Koštová sa takýchto majstrákov na dlhom bazéne zúčastnili prvýkrát. V silnej konkurencii starších plavkýň sa viac darilo Melise, ktorá polohovke na 400 metrov obsadila 6.miesto. Dvakrát 13-ta skončila v prsiarskej 100-ke a 200-ke, 18.miesto obsadila v disc. 200PP a 20.miesto v disc. 50P. Alexandra Koštová bola najúspešnejšia v znakovej stovke, kde obsadila 18.miesto. V ostatných disciplínach sa do prvej 20-tky nepreplávala. (100P – 22.miesto, 50P – 24.miesto, 100VS – 27.miesto, 50Z – 29.miesto a 50VS – 32.miesto)