Žiarski plavci v boji o medaily: Nečakanou výhrou bola torta

Žiarčania majú za sebou tretie kolo Banskobystrického plaveckého pohára. Okrem sladkého pocitu z víťazstva si vychutnali aj skutočnú sladkú odmenu.

Barbara Dallosová
Ilustračný obrázok k článku Žiarski plavci v boji o medaily: Nečakanou výhrou bola torta
Zdroj: Plavec. klub MŠK Žiar n.Hronom

V sobotu 13.5.2017 sa plavci z Plaveckého klubu MŠK Žiar nad Hronom zúčastnili 3.kola XII. Ročníka Banskobystrického plaveckého pohára, ktoré sa uskutočnilo v mestskej plavárni v Brezne. V konkurencii 190 plavcov z desiatich plaveckých klubov z Banskobystrického kraja sa opäť dokázali presadiť a podarilo sa im vyplávať niekoľko pekných výsledkov. Ako je zvykom, medaily sa odovzdávajú iba najmenším plavcom, ktorým ale urobia najväčšiu radosť.

Striebornú medailu si v žiarskych farbách vyplával Adam Bungyi v disciplíne 25m znak, bronz pridali pridali Ema Dávidová Barančoková v disciplíne 25M znak a 25M motýlik a Filip Šurek v disciplíne 25M voľný spôsob, 25M znak a 25M motýlik.

Starší plavci plávajú na celkové umiestnenie, ale aj napriek tomu sa im podarilo vyplávať niekoľko výborných umiestnení. ,,Na záver pretekov sa našim plavcom podarilo vyhrať dva zo štyroch štafetových pretekov 4×50m VS a pri následnom žrebovaní o víťaznú tortu sa na nás usmialo šťastie a konečne sme si mohli pochutnať," dodáva Marián Malik zo žiarskeho klubu.

Výsledky

  • Melissa Martina Bartková – 5.miesto 200M prsia, 8.miesto 50M prsia, 11.miesto 100M znak.
  • Juraj Hlavnička – 9.miesto 50M motýlik, 11.miesto 50M prsia, 14.miesto 50m znak.
  • Andrej Holos – 3.miesto 100M znak, 6.miesto 200M PP, 7.miesto 50M znak, 7.miesto 50M motýlik.
  • Adam Jančok – 2.miesto 400M VS, 7.miesto 50M znak, 8.miesto 50M motýlik.
  • Marek Kabina – 4.miesto 50M VS, 4.miesto 100M znak, 5.miesto 50M znak, 5.miesto 50M motýlik.
  • Diana Karásková – 9.miesto 50M motýlik, 9.miesto 400M VS, 11.miesto 50M znak.
  • Eliška Klučková – 5.miesto 200M prsia, 8.miesto 50M znak, 12.miesto 50M prsia.
  • Hana Kmeťová – 3.miesto 200M prsia, 7.miesto 50M motýlik, 7.miesto 200M PP.
  • Ján Kolár – 3.miesto 50M znak, 4.miesto 100M znak, 4.miesto 50M motýlik.
  • Jakub Kukučka- 1.miesto 200M PP, 4.miesto 50M prsia, 4.miesto 200M prsia.
  • Viktória Maliková – 2.miesto 50M znak, 3.miesto 100M znak, 4.miesto 50M VS.
  • Dominik Meliš – 1.miesto 50M VS, 1.miesto 50M motýlik, 2.miesto 50M prsia, 2.miesto 200M PP.
  • Hana Pittnerová – 1.miesto 50M znak, 3.miesto 100M motýlik, 5.miesto 50M prsia.
  • Ema Prachárová – 2.miesto 50M motýlik, 4.miesto 200M PP, 9.miesto 50M VS.
  • Melinda Ruislová – 5.miesto 200M prsia, 8.miesto 50M prsia, 11.miesto 50M motýlik.
  • Jakub Siheľský – 5.miesto 200M PP, 6.miesto 50M znak, 7.miesto 50M motýlik
  • Matej Siheľský – 4.miesto 50M motýlik, 5.miesto 100M znak, 5.miesto 50M prsia
  • Ivana Šureková – 1.miesto 50M VS, 1.miesto 50M znak, 2.miesto 100M znak, 2.miesto 100M VS.
  • Peter Šurka – 6.miesto 25M znak, 7.miesto 25M prsia, 7.miesto 25M motýlik.
  • Olívia Ťahúňová – 6.miesto 50M znak, 7.miesto 100M znak, 14.miesto 100M VS.
  • Terézia Veselá – 1.miesto 200M motýlik, 2.miesto 200M PP, 2.miesto 200M prsia, 3.miesto 50M prsia.
Zdroj: Dnes24.sk