Martin Károly Iné športy

Zverko štvornásobným Majstrom Slovenska

V sobotu 17. septembra 2011 sa na Martinských holiach uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v časovke do vrchu na ktorých sa úspešne predstavili aj cyklisti MŠK Žiar nad Hronom. Na žiarskom konte pribudli dve zlaté, jedna striebornú a jedna bronzová me

Trať M-SR do vrchu viedla od Autocampingu Turiec ( 434 m.n.m. ) až do nadmorskej výšky 1240m.n.m. a merala 10000 metrov. Mladší žiaci sa ako prvý vydali na trať majstrovskej časovky. Ich trať vzhľadom na vek bola skrátená na 3000 metrov. Horúcim favoritom v tejto kategórii bol vedúci pretekár priebežného poradia Slovenského pohára Matúš Štoček z CyS Žilina.** Štoček** potvrdil svoju suverenitu, bezpečne zvíťazil a stal sa zaslúžene Majstrom Slovenska v tejto disciplíne. Mladší žiaci MŠK Žiar nad Hronom podali na trati vyrovnaný výkon a obsadili Matúš Valuška šieste, Matúš Černek siedme, Adam Foltán ôsme a Jakub Varhaňovský desiate miesto.

V kategórii starších žiakov, ktorí absolvovali skrátenú časovku na 5000 metrov a končili v nadmorskej výške 810 m.n.m. mali cyklisti MŠK Žiar nad Hronom horúceho favorita a to v podobe vedúceho pretekára Slovenského pohára Nicolasa Jelžu. Ten potvrdil svoje kvality a po bojovnom výkone zaslúžene zvíťazil a pripísal si na svoje konto už druhý titul Majstra Slovenska.

Prekvapujúco najhodnotnejší výkon sezóny podal starší žiak MŠK Žiar nad Hronom Adrián Foltán, ktorý so stratou šiestich sekúnd na víťaza obsadil druhé miesto a získal striebro. Aj bronzová medaila v tejto kategórii ** putovala do Žiaru zásluhou ****Kristiána Zimányho**.

Sklamaním bolo desiate miesto Mateja Trubana, druhého v priebežnom hodnotení Slovenského pohára. Ostatní starší žiaci MŠK Žiar nad Hronom obsadili Henrich Hasch 13, Filip Gašpar 21, Ján Gajdošík 22 a Matej Foltán 24 miesto. Kadeti absolvovali Majstrovskú časovku až do výšky 980 m.n.m. ktorá merala 7000 metrov. Prekvapenie v tejto kategórii sa nekonalo.

Suverénny kadet MŠK Žiar nad Hronom David Zverko nedal súperom žiadnu šancu a po bezchybnom výkone si pripísal na svoje konto už štvrtý titul Majstra Slovenska. Po výpadku, zapríčinenom zranením na pretekoch Radjugendtour v Rakúsku sa postavil na štart aj Juraj Bellan, ktorý nesklamal a po bojovnom výkone obsadil piate miesto. Juniori absolvovali trať dlhú deväť kilometrov až do výšky 1150m.n.m. Jediný náš zástupca v tejto kategórii Dominik Zaťko obsadil po iba priemernom výkone štrnáste miesto.

Finálovým podujatím Slovenského pohára mládeže v cestnej cyklistike boli v nedeľu preteky Kriterijnej ligy v Trenčíne. Pretek sa jazdil na okruhu 2000 metrov dlhom v Priemyselnej zóne Trenčín – Záblatie. Mladší žiaci absolvovali hladký pretek na štyri okruhy a jeho víťazom sa stal Matúš Štoček z CyS Žilina. Mladší žiaci MŠK Žiar nad Hronom boli klasifikovaný Adam Foltán na šiestom mieste, Matúš Černek ôsmom, Matúš Valuška deviatom a Jakub Varhaňovský jedenástom mieste. Kategória starších žiakov štartovala na deväť okruhov bodovacej jazdy a išla sa v réžii Žiarčanov. Po sólovom úniku trojice cyklistov MŠK si prvenstvo odniesol Matej Truban pred Filipom Gašparom a Nicolasom Jelžom. Adrián Foltán obsadil štvrté miesto, Kristián Zimány šieste, Matej Foltán desiate, Ján Gajdošík jedenáste a Henrich Hasch dvanáste miesto. Kategória kadetov štartovala na 18 okruhov bodovacej jazdy a v nej po sólovom úniku suverénne zvíťazil a dal dôstojnú bodku za úspešnou sezónou talentovaný cyklista MŠK Žiar nad Hronom David Zverko. Juniorov čakalo 24 okruhov bodovacej jazdy. Víťazom tejto kategórie sa stal pretekár Slávie ŠŠ Trenčín Mário Daško. Dominik Zaťko obsadil po peknom výkone siedme miesto.

Ihneď po skončení pretekov bola vyhodnotená dlhodobá súťaž Slovenského pohára mládeže v cestnej cyklistike. Cyklisti MŠK Žiar nad Hronom v nej obstáli dôstojne, keď obsadili v kategórii mladších žiakov Matúš Valuška piate miesto, Adam Foltán šieste, Matúš Černek siedme, Juraj Marcibál ôsme a Jakub Varhaňovský jedenáste miesto. Zverenci trénera Líšku v tejto sezóne obsadili v hodnotení družstiev druhé miesto. V kategórii starších žiakov obsadil Nicolas Jelža prvé miesto, Matej Truban druhé, Kristián Zimány štvrté, Adrián Foltán piate, Filip Gašpar deviate, Henrich Hasch 15, Matej Foltán 21 a Ján Gajdošík 23 miesto.

V hodnotení družstiev obsadili starší žiaci MŠK prvé miesto. V kategórii kadetov obsadil David Zverko prvé miesto a Juraj Bellan šieste miesto. V hodnotení družstiev obsadili kadeti MŠK druhé miesto. V junioroch obsadil Dominik Zaťko dvanáste miesto. V celkovom hodnotení klubov obsadili cyklisti MŠK Žiar nad Hronom druhé miesto za víťazným Cyklistickým spolkom Žilina.