Martin Károly Futbal

4.liga : Žiarčania po dlhej dobe prehrali doma, Hliník s Divínom nezaváhal

Cez víkend sa odohralo 11. kolo 4. LIGY. Prinášame Vám výsledky.

Žiar / Vieska – JUPIE Banská Bystrica 0:1 ( 0:0 )

Domáci odohrali veľmi smolný zápas, v ktorom mali počas celého zápasu prevahu no nedokázali ju zužitkovať ani z vyložených šancí. Navyše chýbalo domácim aj kus športového šťastia – to keď Rapčan v 11.minúte nastrelil žrď. Ten istý hráč mohol do polčasu skórovať ešte raz, no z tesnej blízkosti hlavou minul súperovu bránu. Za zmienku v prvom polčase stojí ešte veľká príležitosť domáceho Kubíka, no pri jeho hlavičke v 22.minúte sa skvele predviedol brankár hostí. Ani po zmene strán sa obraz hry nezmenil, hostia sa sústredili viac na bránenie, no hrozili z nebezpečných protiútokov pri ktorých boli dvakrát blízko gólu. Rozhodnutie prišlo v 67.minúte, keď po chybe domácich trestal Vozár – 0:1. Domácim aj napriek úpornej snahe a množstvu šancí nebolo súdené streliť gól, tesne pred koncom dokonca M. Rapčan druhý krát nastrelil žrď, no skóre sa už nezmenilo. Aj napriek prehre ostáva Žiar / Vieska v čele s 3 bodovým náskokom pred Č. Balogom. Pred 250 divákmi rozhodoval Putra. Gól : 67. Vozár

Žiar / Vieska: J. Rapčan – Kmeť, Kochol, S. Urgela, Dobrota, Ras. Urgela, M. Rapčan, Abrahám, (74. Cvejkuš ), Kubík ( 45. Slaný ), Blaho, Čamaj ( 68. Wolf )

Hliník – Divín 3:0 ( 1:0 )

Hliníčania začali proti dvanástemu celku aktívne a už v 10.minúte šli do vedenia po strele Janúcha. V prvom polčase mali domáci hernú prevahu. V 29.minúte zahodil vyloženú šancu Krčmárik, keď tesne pred bránou nezakončil center Miškova. Ešte väčšiu šancu mal v 33.minúte Myniu, keď išiel sám na brankára no ten jeho úmysel vystihol. Po zmene strán domáci súpera k ničomu nepustili, vytvorili si množstvo šancí a dvomi gólmi – v 51.minúte po rohu skóroval Číž a v 56. premenil Kukučka penaltu – rozhodli o svojom zaslúženom víťazstve. Pred 120 divákmi rozhodoval Fáber. Góly: 10. Janúch, 51. Číž, 56. Kukučka Hliník: Brašeň – Janúch, ( 67. Sopko ), Dekíš, Kukučka ( 76. Bahno ), Číž, Murín, Miškov, Myniu ( 46. Páleník ), Repiský, Krčmárik, Demko Ostatné výsledky: V.Blh – B. Štiavnica 3:1, Š. Bane – D. Strehová 2:0, Č.Balog – Brusno 2:1, Málinec – Revúca 4:1, Kováčová – Poltár 4:2,

1 Žiar / Vieska 11 34:14 25 2 Č. Balog 11 25:17 22 3 Jupie BB 11 34:11 20 4 Hliník 11 33:21 20 5 Málinec 11 21:18 17 6 Kováčová 11 28:23 16 7 B. Štiavnica 11 17:18 16 8 Štiavnické Bane 11 14:15 16 9 Brusno 11 11:12 15 10 Revúca 11 15:23 15 11 Poltár 11 17:20 14 12 Divín 11 21:29 12 13 V. Blh 11 12:41 7 14 D. Strehová 11 7:274

Ďalšie kolo 24.10.2010 14,00 hod : Prameň Dolná Strehová -FC Slovan Divín, SKLOTATRAN Poltár – PS Hliník nad Hronom, JUPIE Banská Bystrica – Prameň Kováčová, FK 34 Brusno -FK Žiar nad Hronom, MFK Revúca – ŠK PARTIZÁN Čierny Balog, Sitno Banská Štiavnica – Jednota Málinec, Baník Štiavnické Bane – Poľnohospodár Veľký Blh

mk Foto: fanúšikovia