Ak jazdíte po Žiari, toto iste oceníte: Technické služby sa vo veľkom pustili do výtlkov

V uplynulých týždňoch mestská eseročka opravila 134 výtlkov na žiarskych cestách. Na deravé cesty môžu upozorniť aj samotní Žiarčania.

Ilustračný obrázok k článku Ak jazdíte po Žiari, toto iste oceníte: Technické služby sa vo veľkom pustili do výtlkov
Zdroj: Dnes24.sk

Priaznivé podmienky počas uplynulých dní využili žiarske Technické služby (TS) na opravu prvých výtlkov, ktoré počas tejto zimy na cestách v meste vznikli. Ako priblížil riaditeľ TS Igor Rozenberg, opravených bolo celkom 134 výtlkov.

Tie menšie boli podľa jeho slov opravené infražiaričom, väčšie poškodenia zase vyspravené zimným asfaltom. „Celkové náklady na ich opravu boli vo výške 3100 eur,“ dodal Rozenberg.

V Žiari nad Hronom už niekoľko rokov používajú na opravu výtlkov infražiarič, vďaka čomu robia priebežné opravy aj počas zimy. ,,Nečakáme na jarnú sezónu, kedy sa zalievajú rozbité cesty, ale vieme výtlk opraviť do 48 hodín po nahlásení," podotkol v tejto súvislosti hovorca mesta Martin Baláž.

Stav vozoviek mesto pravidelne monitoruje, no o problémoch na cestách sa samospráva dozvedá aj prostredníctvom podnetov od občanov. Tí majú niekoľko spôsobov, ako samosprávu o výtlkoch informovať.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame