Akí sme starí? Máme aj 106 ročného deduška, najviac Žiarčanov je ale v TOMTO veku

Zaujímavé čísla z nášho mesta. V akom veku je najväčšia skupina Žiarčanov, koľko máme bábätiek do jedného roka a koľko obyvateľov, ktorí už oslávili stovku...

Barbara Dallosová
Ilustračný obrázok k článku Akí sme starí? Máme aj 106 ročného deduška, najviac Žiarčanov je ale v TOMTO veku
Zdroj: TASR

Je Žiar nad Hronom mladé mesto? Z pohľadu veku obyvateľstva o tom môže viac prezradiť to, koľko rokov má momentálne najväčšia skupina Žiarčanov. Podľa špecializovaného portálu egov.ziar.sk žije v našom meste momentálne celkom 18 152 obyvateľov.

Najviac Žiarčanov má okolo štyridsiatky

Vo vekovom zložení obyvateľstva vedú ľudia, ktorí naposledy oslávili štyridsaťjeden rokov. Žiarčanov v tomto veku je presne 328, z toho 156 mužov a 172 žien.

Druhú najčastejšiu skupinu tvoria rovní štyridsiatnici. Presne 40 rokov má v meste 316 ľudí (166 mužov a 150 žien). Tretie miesto obsadili obyvatelia, ktorých okrúhliny ešte len čakajú. 39 ročných Žiarčanov je 312, z toho 163 mužov a 149 žien.

Rekordér má 106 rokov

So stúpajúcim vekom sú skupiny, pochopiteľne, menej početné. Deväťdesiatnikov je v meste ešte 20, ľudí, ktorí sa dožili 91 rokov, je 13, potom už čísla len klesajú k nule. Aj napriek tomu máme v meste obyvateľa, ktorý možno pozná elixír dlhovekosti.

Najstarší obyvateľ Žiaru nad Hronom je muž a naposledy oslávil 106. narodeniny. Na opačnom konci máme bábätká, a teda Žiarčanov, ktorí ešte nemajú ani jeden rok. Tých je 171.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk