Futbal

AS Trenčín si našiel obľúbeného súpera: Pohronie sa priblížilo k vypadnutiu

Len druhý ligový zápas v tomto roku dokázali vyhrať trenčianski futbalisti, no a opäť to bolo proti Pohroniu.

Ilustračný obrázok k článku AS Trenčín si našiel obľúbeného súpera: Pohronie sa priblížilo k vypadnutiu
16
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Futbalisti AS Trenčín zvíťazili v piatkovom zápase 2. kola skupiny o udržanie sa vo Fortuna lige doma nad FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 2:0 a pred sobotnými stretnutiami sa posunuli na prvé miesto tabuľky. Pohronie je posledné a sériu prehier v lige natiahlo na päť duelov, na konte má 18 prehier a len 10 bodov.

Prvý polčas

Domáci futbalisti mohli ísť do vedenia už v úvode zápasu, no v 5. minúte sa lopta od hosťujúceho Bangalu odrazila len do bránkovej konštrukcie. Trenčania držali loptu a snažili sa hroziť, no obrana Pohronia ich dokopy k ničomu nepúšťala.

Ani hostia sa do ofenzívy príliš nehrnuli a tak diváci v prvej polhodine ďalšie šance nevideli. V 32. minúte mohli ísť do vedenia hostia, no hlavičku Lačného vyškriabal na roh Kukučka a z následného rohu nič nebolo.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Druhý polčas

Druhé dejstvo už bolo oveľa zaujímavejšie a odštartoval ho už v 46. minúte gól domácich.

Soares, ktorý bol na ihrisku necelú minútu na ľavej strane vyzvŕtal obrancu a jeho center poslal hlavou do siete Ikoba – 1:0. Hostia mohli vyrovnať v 58. minúte, keď Steinhübel zvnútra šestnástky vystrelil, Kukučka loptu neskrotil a tá sa kotúľala smerom do siete, trenčiansky brankár však stihol zasiahnuť.

V 73. minúte proti nemu neuspel ani Sanneh. V 79. minúte rozhodol o triumfe domácich striedajúci Gaži, ktorému prihral pred odkrytú bránku Azango – 2:0.

Mohlo by vás zaujímať

Sumár

AS Trenčín – FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 2:0 (0:0)

Góly: 46. Ikoba, 79. Gaži. Rozhodovali: Kružliak – Pozor, Weiss, ŽK: Slávik, Bainovič – Ožvolda, Pajer
Trenčín: Kukučka – Slávik, Pires, Pirinen (46. Stojsavlje­vič), Madu – Hollý, Bainovič, Zubairu (80. Ibrahim) – Tučný (46. Soares, 70. Gaži), Ikoba (90. Kupusovič), Azango
Pohronie: Le Giang – Klabník, Pajer, Bangala (73. Chrien) – Sanneh, Steinhübel, Ožvolda, Šimčák – Blahút (82. Hašek), Lačný (90. Prachar), Mihálik (82. Šmatlák)

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.