Rôzne Správy

VIDEO: Jamajčan, ktorý chce dovolenkovať na Slovensku, baví internet

Banskoštiavnický región vyrukoval s nevšednou kampaňou. Video, ktoré má prilákať turistov, sa točilo na Jamajke, v Indii, v Egypte aj v ďalekej Ázii.

Ilustračný obrázok k článku VIDEO: Jamajčan, ktorý chce dovolenkovať na Slovensku, baví internet
Zdroj: Banská Štiavnica

Región Banskej Štiavnice ako ideálne miesto pre trávenie tohtoročnej letnej dovolenky sa rozhodla Oblastná organizácia cestovného ruchu (OO CR) Región Štiavnica spropagovať prostredníctvom netradičného videa. V krátkom videu, ktoré je možné vzhliadnuť aj na internetovej stránke mesta, propagujú tunajšie kúpanie v tajchoch, cyklistické či turistické trasy ľudia z viacerých vzdialených kútov sveta.

Podpredseda predstavenstva OO CR Región Štiavnica Ľudo Kaník priblížil, že informačné video vzniklo s podporou Banskobystrického kraja. Jeho cieľom je všetkým odkázať, že súčasťou Banskej Štiavnice je aj jej nádherné okolie s priľahlými obcami a mnohými atrakciami. „Ideálne miesto pre tých, ktorí chcú tohtoročnú letnú dovolenku na Slovensku. Informačné video sa nakrúcalo na Jamajke, v Indii, v Egypte aj v ďalekej Ázii,“ poznamenal Kaník.

Riaditeľ OO CR Región Štiavnica Igor Kuhn poukazuje na to, že na rozdiel od mnohých iných turistických regiónov Slovenska je Región Štiavnica ešte stále veľmi pokojné miesto. Región sa podľa jeho slov pýši rozľahlou sieťou turistických chodníkov a nenáročných cyklotrás. Ponúka kúpanie vo viacerých tajchoch a ubytovanie na súkromí či v malých penziónoch a hoteloch.

Čo môžu dovolenkári vidieť a zažiť v okolí Banskej Štiavnice, nájdu aj na internetovej stránke mesta www.banskastiavnica.travel/letna-dovolenka. Podporiť dovolenky v regióne má aj iniciatíva tunajších ubytovateľov, ktorí pripravili na toto leto pre dovolenkárov špeciálnu akciu „Noci zdarma“. Zoznam 50 ubytovateľov spolu so 700 lôžkami, ktorí sa do tejto akcie doteraz zapojili, nájdu záujemcovia na spomínanej stránke.

Zdroj: Facebook

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Chcete mať vždy po ruke aj informácie zo Slovenska či zo sveta? Sledujte Facebook Dnes24.

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie