Martin Károly Basketbal

Basketbal: Mužom sa cez víkend nedarilo

Muži BK MŠK odohrali cez víkend zápasy v Rožňave a v Lučenci. Na výsledku sa odrazilo oslabenie žiarskeho tímu.

Rožńava – Žiar 79:55 (17:17, 38:32, 60:40) Body: Kysela 14, Oravec 14, Vrtík 13

V novej Rožňavskej hale a plnom hľadisku naši muži vo viditeľnom oslabení nehraním Gašparíka, Bulka a Majerčíka, celý prvý polčas s favorizovaným súperom hrali vyrovnaný zápas. Po polčase súper zlepšil obranu, nám sa prestalo strelecky dariť a o víťazovi bolo rozhodnuté. Aj popri tom sme bojovali až do samého konca aby prehra nebola nebola vyššia ako 24 bodov, čo sa nám na konci aj podarilo. Pri rovnakom počte bodov budeme mať lepší vzájomný zápas, čo nás na konci veľmi potešilo.

Lučenec – Žiar 88:79 (21:23, 49:39, 68:61) Body: Gašparík 28, Oravec 11, Majerčík 9

Bol to pekný a vyrovnaný zápas a tímy sa striedali vo vedení. Aj keď sme prvý polčas prehrávali o desať bodov, v polovici posl. štvrtiny sa nám v ďaka agresívnej obrane a presnej streľbe podarilo otočiť zápas a vyhrávali sme 71:70. V tej chvíli dve rozhodcovské chyby na našu škodu a naše nepremenené trojkové pokusy súper využil a odskočil na rozdiel siedmich bodov, čo do konca zápasu aj udržal. Aj popri prehre naši muži stále ostávajú v boji o umiestnene v prvej štvorke po zákl. časti, čo by bol veľký úspech mladého a perspektívneho družstva. Zároveň pozývame všetkých priaznivcov basketbalu a športu v našom meste, aby v sobotu 13.11. 2010 o 19:00 prišli podporiť našich chlapcov v dôležitom zápase proti Zvolenu.