Správy

BBSK má nového podpredsedu: Stal sa ním Ondrej Lunter

Náš kraj má nového vicežupana. Novému podpredsedovi, ktorým je Ondrej Lunter, bude prináležať mesačná odmena vo výške 75 % z platu predsedu BBSK.

Ilustračný obrázok k článku BBSK má nového podpredsedu: Stal sa ním Ondrej Lunter
Zdroj: TASR

Novým podpredsedom Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) sa stal Ondrej Lunter. Poslanci Zastupiteľstva BBSK ho do funkcie zvolili na svojom štvrtkovom zasadnutí v Jelšave v okrese Revúca.

Ondreja Luntera do funkcie navrhol najväčší poslanecký klub Nezávislí po tom, ako sa doterajší podpredseda kraja Stanislav Horník vzdal tohto postu. Vo svojej funkcii sa bude nový podpredseda v zmysle kompetencií pridelených predsedom BBSK venovať oblastiam regionálneho rozvoja a dopravy.

,,Na príklade nášho kraja chcem ukázať, že máme rozbehnuté projekty, zmierňujúce problémy, ktoré dlhodobo trápia všetky regióny na Slovensku. Celé rodiny sa dnes musia sťahovať za prácou mimo svojho bydliska, a to nie je správne,“ uviedol po svojom zvolení.

Novému podpredsedovi, dlhodobo uvoľnenému zo zamestnania pre výkon jeho funkcie, bude prináležať mesačná odmena vo výške 75 % z platu predsedu BBSK.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie