Beh krásami nášho regiónu: Nová trasa preverí telo aj dušu!

Tento rok ponúkne Štiavnický Trail aj druhú trasu s celkové prevýšením 1015 metrov. A bežcom opäť sľubuje krásne výhľady.

Ilustračný obrázok k článku Beh krásami nášho regiónu: Nová trasa preverí telo aj dušu!
Zdroj: Štiavnický trail

Minuloročný Štiavnický Trail, ktorý priblížil bežeckej komunite krásy štiavnického regiónu, sa dočká svojho pokračovania. Organizátori už chystajú jeho pokračovanie, a to v sobotu 14. apríla so štartom o 10.00 h v areáli lyžiarskeho strediska Salamadra Resort.

,,Keďže nám ide o založenie dlhodobej tradície, chceme, aby naše podujatie bolo pestré a každý rok prinieslo účastníkom behu nevšedné zážitky. Tento rok máme pre účastníkov pripravené dva behy," priblížil za organizátorov Dušan Elko.

Prvý beh, označený ako Short run, kopíruje pôvodnú trasu v dĺžke 14,2 kilometra a bežci v nej nastúpajú 614 výškových metrov. ,,Druhý beh, Long run, je novoutvorená 22,7 kilometrová trasa, ktorá bežcom odhalí osobitné zákutia Štiavnických vrchov a celkové prevýšenie trate – 1015 metrov dokonale preverí ich telo aj dušu," podotkol Elko.

Štiavnický Trail je určený pre bežcov od 15 rokov, mužov a ženy. Organizátori očakávajú, podujatia sa zúčastní viac ako 160 pretekárov z celého Slovenska.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame