Šport

Biela stopa má svojich víťazov: Prinášame výsledky aj zábery z tratí

47. ročník legendárnych bežkárskych pretekov je za nami. Na Skalke sa zišli pretekári z rôznych krajín a mená víťazov sú známe.

Ilustračný obrázok k článku Biela stopa má svojich víťazov: Prinášame výsledky aj zábery z tratí
9

Víťazom Bielej stopy SNP v behu na lyžiach sa stal na trati 37 km voľnou technikou slovenský reprezentant Ján Koristek v čase 1:44:34,6 hodiny. Druhý skončil Estónec Marko Kilp s odstupom 2:50,4 minúty a tretí bol ďalší Slovák Peter Mlynár (+6:29,2). Pôvodne sa malo súťažiť na 50 km trati, no organizátori ju pre nepriaznivé snehové podmienky skrátili.

Rovnakú trať absolvovali aj dve ženy. Češka Anna Sixtová ju zvládla za 1:59:39,1 h a slovenská reprezentantka Alena Procházková mala stratu 2:11,4 min.

Na 25 km trati, ktorá nebola zaradená do medzinárodného kalendára, zvíťazila Mária Danielová, členka Národného lyžiarskeho centra NLC Nordic, ktorá sa len pár hodín pred štartom Bielej stopy vrátila z juniorských MS v nemeckom Oberwiesenthali.

Biela stopa SNP (47. ročník) v Kremnici-Skalke – 50 km voľne:

• muži: 1. Ján Koristek (SR) 1:44:34,6 hod, 2. Marko Kilp (Est.) +2:50,4 min, 3. Peter Mlynár (SR) +6:29,2
  • ženy: 1. Anna Sixtová (ČR) 1:59:39,1, 2. Alena Procházková +2:11,4

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Chcete mať vždy po ruke aj informácie zo Slovenska či zo sveta? Sledujte Facebook Dnes24.