Beh na lyžiach: Na Skalke triumf Chromého, Urgela a Brünn tesne za najlepšími

Prvé kolo Slovenského pohára v behu na lyžiach na Skalke úspešné aj pre Kremničanov, keď Milan Chromý, vo svoje kategórii vyhral a Erik Urgela skončil tretí.

Ilustračný obrázok k článku Beh na lyžiach: Na Skalke triumf Chromého, Urgela a Brünn tesne za najlepšími

V hlavných kategóriách dominovali Alena Procházková (Slávia UMB Banská Bystrica) a Peter Mlynár (ŠKP Štrbské Pleso).

Erik Urgela: Podal som priemerný výkon

Nestratili sa ani domáci bežci MKL Kremnica, keď Erik Urgela stíhaný Davidom Brünnom obsadil medzi mužmi piate a medzi juniormi tretie miesto. „Na trati som sa necítil zle, celkom som vládal. Podal som však priemerný výkon, ktorý sa v priebehu sezóny pokúsim vylepšiť,“ po pretekoch povedal najúspešnejší z Kremničanov Urgela.

Milan Chromý zvíťazil v kategórii veteránov, ročník narodenia 1963 – 1954. Mladší dorastenec Igor Hovorič skončil vo svojej kategórii štvrtý, mladšia dorastenka Lucia Michaličková tretia.

MUŽI (10 km):

1. Peter Mlynár (ŠKP Štrbské Pleso) 29:47,6 min
  2. (víťaz kategórie juniorov) Andrej Segeč (LK Ski Team Jase Látky) +59,4 s
  3. Peter Žiška (Jasná Liptovský Mikuláš) +1:12,4, 5. miesto – Erik Urgela, 6. miesto – David Brünn (obaja MKL Kremnica)

ŽENY (5 km):

1. Alena Procházková (Slávia UMB Banská Bystrica) 16:18,2
  2. Daniela Kotschová (LT Slovensko) +1:13,2
  3. (víťazka kategórie junioriek) Barbora Klementová (KL Nováky) +1:27,0

Starší dorastenci (7,5 km): 1. Ján Koristek (LK Detvianska Huta-Látky) 24:29,0, 6. Roman Kapšo (MKL Kremnica)

Staršie dorastenky (5 km): 1. Lucia Matušková (KL Nováky) 19:09,6

Mladší dorastenci (5 km): 1. Jozef Ševčík (CC Levoča) 16:29,2, 4. Igor Hovorič, 5. Martin Čillík, 7. Juraj Michalička (všetci MKL Kremnica)

Mladšie dorastenky (5 km): 1. Aneta Smerčiaková (Jasná Liptovský Mikuláš) 20:00,3, 3. Lucia Michaličková, 4. Diana Žabková (obe MKL Kremnica)

Veteráni do 39 rokov (10 km): 1. Ján Holiga (KBL Martin) 34:05,2 min

do 49 rokov (10 km): 1. Michal Jurčo (ŠKP Štrbské Pleso) 35:49,8, 6. Pavol Urgela (MKL Kremnica)

do 59 rokov (10 km): 1. Milan Chromý (MKL Kremnica) 38:53,0, 6. Ľuboš Gabčík (obaja MKL Kremnica)

nad 60 rokov (5 km): 1. Vladimír Staroň (Združenie veteránov Slovenska) 18:46,3

Druhé kolo Slovenského pohára je naplánované na 5. januára a jeho organizátorom bude LK Nováky.