Biela stopa na spadnutie: Na Skalku mieri vyše 600 pretekárov z celého sveta

Organizátori tento rok vzdajú poctu bežkárskej legende. Čítajte zaujímavosti aj praktické informácie o blížiacej sa Bielej stope.

Barbara Dallosová
Ilustračný obrázok k článku Biela stopa na spadnutie: Na Skalku mieri vyše 600 pretekárov z celého sveta
Zdroj: TASR

Známe bežkárske preteky budú na tratiach nad Kremnicou písať svoj 45. ročník (27. – 28.1.). Zdá sa, že počasie bude tento rok Bielej stope priať, Skalka hlási takmer 65 centimetrovú snehovú perinu.

Pocta legende

Ako informovala koordinátorka cestovného ruchu v Kremnici Veronika Chrienová, na sobotnej otváračke organizátori privítajú čestného hosťa, zaslúžilého majstra športu, známeho reprezentanta a pretekára Bielej stopy so štartovným číslom 1, Rudolfa Čillíka.

Hlavné preteky Bielej stopy voľnou technikou s dĺžkou trate 50 km so štartom aj cieľom na Skalke sa začnú v sobotu o 10.00. Spolu s hlavnými pretekmi organizátori Bielej stopy odštartujú aj bežcov na kratšiu, 25 kilometrovú trať. V nedeľu sa Biela stopa na Skalke uzavrie pretekmi klasickou technikou na 30 km a o 10.30 odštartujú aj deti a mládež v rámci Bielej stopy JUNIOR.

Zastúpenie z rôznych kútov sveta

,,Prihlasovanie sa na 45. preteky Bielej stopy je stále v plnom prúde, prihlasovať sa je možné až do soboty 27. januára pred konaním hlavných pretekov. Na štart sa aj tento rok postaví viac ako 600 pretekárov z celého sveta. Do Kremnice zavítajú bežkári zo Švédska, Ruska, Slovinska či Estónska," priblížila Chrienová.

Ako pokračovala, počas konania Bielej stopy je pre pretekárov pripravené občerstvenie, teplé miesto na zohriatie sa či šatne, pre pretekárov a divákov budú zas pripravené posilnené autobusové spoje. ,,V priestoroch prezentácie pretekárov na Skalke predstavia svoje výrobky šikovní majstri z Kremnice a okolia. Prezentácia je otvorená v sobotu a v nedeľu od 7:30 v hale Relax centra na Skalke. Deti a hraví dospelí sa môžu tešiť na pripravenú toboganovú dráhu a ďalšie atrakcie v Kidz Fun zóne a osviežiť sa v bufete s teplými nápojmi," pridáva praktické informácie Chrienová.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame