Boj o pohár: Žiarske delfínčatá zahájili súťaž

Krytá plaváreň v Banskej Štiavnici sa stala dejiskom prvého stretnutia plavcov z banskobystrického kraja v tomto roku. Pohárovej súťaže sa z plaveckého klubu Delfín zúčastnilo 18 plavcov.

Ilustračný obrázok k článku Boj o pohár: Žiarske delfínčatá zahájili súťaž

Krytá plaváreň v Banskej Štiavnici sa stala dejiskom prvého stretnutia plavcov z banskobystrického kraja v tomto roku. Pohárovej súťaže sa z plaveckého klubu Delfín zúčastnilo 18 plavcov.

Najmladší pretekári bojovali o medaile, starší zbierali cenné body na získanie pohára.

Po prvýkrát so staršími

Ľuptáková Tamara, Stajník Fedor, Považan Andrej a Nagyová Ema museli po prvýkrát pretekať v dlhších tratiach ako 25m, pretože postúpili do kategórie C, kde museli zabojovať so staršími plavcami.

Napriek tomu si vybojovali dve druhé miesta, keď Andrej Považan skončil strieborný na 50m a 100m prsia, tri tretie miesta – Tamara Ľuptáková za 50m znak, 50m voľ. sp. a Fedor Stajník za 100m polohový pretek.

Eme Nagyovej sa najviac darilo v disciplíne 50m znak, kde obsadila 5.miesto. Ako aj ostatní starší plavci, tak aj žiarski začali postupom do tejto kategórie zbierať body namiesto medailí a na konci roka tak majú možnosť vyhrať cenný pohár.

Niekoľko vzácnych kovov

Najmladšia pretekárka Viktória Máliková má pred sebou posledný „medailový“ boj v krajskej súťaži a hneď prvé kolo si vyplávala vo všetkých disciplínach vzácny kov. Najúspešnejšia bola v disciplíne 25m voľný spôsob, kde získala zlato. V disciplínach 25m znak a 25m prsia skončila bronzová.

Do vyššej kategórie postúpili aj Alex Karkuš, Ema Barančoková, Samuel Beňo, Kristína Kminiaková a Marek Kabina. Nenechali sa zahanbiť a aj medzi staršími plavcami ukázali svoje kvality.

Umiestnenia plavcov (Delfín):

Alex Karkuš – 1.miesto (50 M, 50 Z, 100 M), 2.miesto (50 VS, 200 M, 100 VS), 3.miesto 200 VS.

Tereza Veselá – 1.miesto (100 Z, 50 M), 2.miesto (100 PP, 50 VS, 50 Z ,100 VS).

Kristína Kminiaková – 1.miesto (200 M, 100 M), 3.miesto (100 VS, 200 VS), 5.miesto 50 M, 6.miesto (50 VS, 100 PP)

Marek Kabina – 1.miesto 200 P, 3.miesto (50 P, 100 P), 4.miesto 100 PP, 6.miesto 100 VS.

Samuel Beňo – 1.miesto 100 Z, 3.miesto 200 PP, 4.miesto 50 Z, 5.miesto 50 M, 6.miesto 50 VS, 8.miesto 100 VS.

Ema Barančoková – 2.miesto (100 VS, 200 VS), 3.miesto 50 M, 4.miesto (50 Z, 100 Z, 50 VS, 100 PP)

Martin Andreánsky – 2.miesto (50 M, 100 VS), 3.miesto 50 VS, 4.miesto 100 PP.

Andrej Považan – 2.miesto (50 P, 100 P), 5.miesto 100 VS, 6.miesto 50 VS.

Tamara Luptáková – 3.miesto (50 Z, 50 VS), 10.miesto 50 P.

Radoslav Košta – 3.miesto (50M, 100 VS), 6.miesto 50 VS.

Alexandra Koštová – 3.miesto 50 M, 6.miesto 100 VS, 7.miesto (100 P, 100 PP), 8.miesto 50 VS.

Fedor Stajník – 3.miesto 100 PP, 4.miesto 100 VS, 5.miesto (50 P, 50 VS).

Annamária Vonkomerová – 3.miesto 50 M, 8.miesto (50 VS, 100 VS), 9.miesto 50 P, 13.miesto 100 P.

Ema Nagyová – 5.miesto 50 Z, 7.miesto 50 VS, 8.miesto (50P, 100 VS).

Adam Jančok – 5.miesto 100 VS, 6.miesto (50 P, 50 VS, 100 VS), 9.miesto 100 PP.