Správy Komunálne voľby

Boj o primátorské kreslo v Kremnici: Meno prvého kandidáta je vonku

Na primátorský flek v Kremnici oficiálne ohlásil kandidatúru prvý muž. Zabojuje ako občiansky kandidát bez podpory politických strán a hnutí.

Ilustračný obrázok k článku Boj o primátorské kreslo v Kremnici: Meno prvého kandidáta je vonku
Zdroj: Mestský úrad Kremnica

Ako prvý oficiálne svoj zámer kandidovať na post primátora Kremnice ohlásil súčasný mestský poslanec Jaroslav Slašťan. Vo svojom vyhlásení, ktoré poskytol TASR, tvrdí, že Kremnica potrebuje odvážne riešenia, ktoré vrátia mestu hrdosť a ľuďom chuť stráviť život v ňom. O post primátora zabojuje ako občiansky kandidát bez podpory politických strán a hnutí.

,,Uvedomil som si, že z pozície poslanca nedokážem ovplyvniť situáciu v meste tak, ako by som si to predstavoval. Rozhodol som sa prevziať reálnu zodpovednosť. Občanom mesta ponúkam odvážne riešenia a zodpovedné rozhodnutia, vďaka ktorým postavíme Kremnicu opäť na nohy a vybudujeme z nej hrdé mesto, v ktorom sa oplatí žiť a navštevovať ho," uviedol.

Medzi jeho priority napríklad patria plány s miestnym termálnym kúpaliskom a podpora kúpeľného turizmu. Z dnes nefunkčného kúpaliska chce spraviť rekreačné zariadenie s celoročnou prevádzkou. Plány má aj so Zechenterovou záhradou, ktorá by sa mala stať miestom pre všetkých, či autobusovou stanicou, ktorá musí podľa jeho slov predstavovať reprezentatívnu vstupnú bránu do historického a kultúrneho mesta. ,,Celý priestor autobusovej stanice, ale aj autobusových zastávok na území mesta je potrebné zrekonštruovať a zmodernizovať," podotkol.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie