Martin Károly Basketbal

Bojovali so Zvolenom

Dôležité víťazstvo našich basketbalistov sa nerodilo ľahko. Úvodná štvrtina bola vyrovnaná, ani jedno z družstiev sa nedostalo do výraznejšieho vedenia.

ZH : Zvolen 76:72 (16:16, 41:33, 59:53)

Baláž 17, Gašparík 17, Fábry 12, Höröpöly 11

V druhej štvrtine však domáci zlepšili obranu a postupne si vybudovali 8-bodový náskok. Rozdiel v skóre však mohol byť oveľa vyšší, keby Žiarčania zbrklo nestrácali lopty a dôsledne dodržiavali taktické pokyny trénera. V druhom polčase Zvolen začal lepšie kombinovať v útoku a jeho agresívna zónová obrana spôsobovala našim hráčom problémy. Súperovi sa podarilo znížiť až na rozdiel 2 bodov. V tejto časti zápasu sa na palubovku vrátil Frický, ktorý začal umne dirigovať naše akcie. Súperova obrana si nedala pozor na Baláža, ktorý 3 trojkami zasebou rozhodol o našom víťazstve. Výborný výkon v žiarskom drese podal aj Höröpöly, ktorý celý zápas dominoval pod oboma košmi. Víťazstvo posunulo Žiarčanov o krôčik bližšie k záchrane v prvej lige.

Mgr. Marek Baláž

dohrávka : Lipt.Mikuláš – Pov.Bystrica 61:60 , Prievidza – Lučenec 85:58 Tabuľka :

1. OZ DASKIT Lučenec m 11 8 3 880:671 19
  2. MBK Handlová B 11 8 3 860:710 19
  3. Palimpex Prievidza 11 8 3 784:665 19
  4. BK Laurus Zvolen 11 7 4 718:712 18
  5. MBK Liptovský Mikuláš 11 5 6 814:833 16
  6. Slávia Medik Martin 11 5 6 646:746 16
  7. IMC Považská Bystrica 11 3 8 709:688 14
  8. OZ Daskit Lučenec juniori 11 0 11 713:1064 11