Cestári o dlho očakávanom termíne: Práce na Kremnických Baniach sa blížia ku koncu

Premávka cez horský priechod Kremnické Bane je paralyzovaná už vyše roka. Slovenskej správy ciest (SSC) hovorí o termíne otvorenia cesty.

Ilustračný obrázok k článku Cestári o dlho očakávanom termíne: Práce na Kremnických Baniach sa blížia ku koncu
Zdroj: TASR

Horský priechod Kremnické Bane, ktorý je od leta minulého roka pre motoristov uzavretý, by mal byť sprejazdnený začiatkom novembra. Ako uviedla hovorkyňa Slovenskej správy ciest Lucia Karelová, práce na oprave cesty pokračujú podľa harmonogramu a premávka by mala byť spustená v zmluvnom termíne.

,,Momentálne sú ukončené preložky inžinierskych sietí a rozpracované sú všetky objekty stavby v rôznych štádiách. Práce na sanácii zosuvu budú realizované aj v budúcom roku, ale bez vplyvu ,,na spustenie obojsmernej verejnej premávky v plánovanom termíne začiatkom novembra 2017," podotkla Karelová.

Cestu na hlavnom ťahu z Kremnice na Martin pri Kremnických Baniach podmyl prívalový dážď ešte 31. júla 2016. Škody spôsobili dopravné komplikácie. Na spomínanom úseku je cesta uzatvorená pre verejnú dopravu s výnimkou dopravnej obsluhy. Ostatná doprava je odklonená, na Martin sa vodiči osobných vozidiel dostanú cez obec Krahule. Nákladné vozidlá si to musia obísť cez Donovaly.

Zdroj: TASR

Odporúčame