Čo ponúkne týždeň v Žiari a okolí: Vyrazte za zážitkami

Usaďte sa v kinosále alebo vybehnite povzbudiť pretekárov na Bielu stopu. Prinášame tipy, ako si ozvláštniť štartujúci týždeň.

Barbara Dallosová
Ilustračný obrázok k článku Čo ponúkne týždeň v Žiari a okolí: Vyrazte za zážitkami
Zdroj: TASR

KINOTIP: Najtemnejšia hodina

utorok o 18:00 hod., Kino Hron Žiar nad Hronom
Snímka ocenená prestížnym Zlatým glóbusom. Gary Oldman ako Winston Churchill v príbehu o mužovi, ktorý sa nevzdal, aj keď okolnosti stáli proti nemu.

Filmový festival Scandi 2018

streda až nedeľa, Kino Akropola, Kremnica
Prehliadka súčasnej severskej kinematografie SCANDI, ktorú organizuje Film Europe Media Company, prinesie aj tento rok výber najnovších filmov z Dánska, Švédska, Nórska a Fínska. Od stredy do nedele vždy dva filmy za deň v Kremnickej Akropole.

Libressový Dobrodruh – Venezuela

piatok o 19:00 hod., Libresso Caffe Bar, Banská Štiavnica
Libressového Dobrodruha tentokrát poctí návštevou Michal Chmeliar, ktorý nám príde porozprávať o jeho zážitkoch z Juhoamerickej krajiny o ktorej nám premietne nádherné autorské fotografie a videá.

Biela stopa 2018

piatok až nedeľa, Skalka pri Kremnici
Bežkárske preteky pri Kremnici s viac než 40 ročnou tradíciou každoročne lákajú nadšencov tohto športu i z ďalekých kútov Európy. Naše končiny sa stanú rajom bežkárov už tento víkend.

Výstava: Remeslo a umenie z Hrodruše

do 29. janára, Výstavná sieň MsKC, Žiar nad Hronom
Do konca mesiaca je vo výstavnej sieni žiarskeho MsKC umiestnená zaujímavá výstava. Vybehnite si pozrieť diela talentovaných stredoškolákov zo Súkromnej strednej umeleckej školy v Hodruši Hámroch.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame