Čo s víkendom? Inšpirujte sa našimi redakčnými tipmi

Pracovná časť týždňa sa chýli ku koncu. Myslite na víkendový odpočinok už teraz a pozrite, čo sa chystá v Žiari a okolí.

Barbara Dallosová
Ilustračný obrázok k článku Čo s víkendom? Inšpirujte sa našimi redakčnými tipmi

Divadlo: Anna Franková

sobota o 18:00 hod., Kultúrne centrum, Banská Štiavnica
Svetoznámy príbeh o dospievaní a holokauste, ktorý zaznamenalo trinásťročné dievča – Anna Franková. Predstavenie v podaní Nového divadla Nitra.

Koncert: Úúú – Tulkáči

sobota o 19:00 hod., Piváreň Žiarčan, Žiar nad Hronom
Robo Mikla, Inštinkt, Zpp Band, ŠHT, Nová Komunita, RockyZjav&Band, RadioPieces a Sitňan spojili svoje sily a odohrajú spoločný koncert, ktoré výťažok poputuje do žiarskeho útulku.

Biela stopa 2019

sobota a nedeľa, Skalka pri Kremnici
Známe bežkárske preteky s pravidelne medzinárodnou účasťou sú už značkou regiónu. Tento rok patrí Bielej stope posledný januárový víkend.

KINOTIP: Trhlina

sobota o 19:30 hod., Kino Hron, Žiar nad Hronom
Mysteriózny thriller o jednej z najväčších záhad Slovenska – nevysvetliteľnom miznutí ľudí v pohorí Tribeč. Podľa knižného bestselleru Jozefa Kariku.

Výstava: Apollo 50 – Prvý oblet

do konca januára, Scifi-sála, Krajská hvezdáreň a planetárium Maximiliána Hella, Žiar nad Hronom
Výstava je venovaná programu pilotovaných letov na Mesiac Apollo a jej prvá časť s názvom „Prvý oblet“ je zameraná predovšetkým na 50. výročie prvého obletu Mesiaca ľudskou posádkou, ktoré si pripomenieme tento rok v decembri. Výstavu je možné si prezrieť počas organizovanej exkurzie alebo v rámci pravidelného programu pre verejnosť.

Ľubo zo Spišskej svoj voľný čas investoval do nevšednej zbierky. Veď pozrite…

Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk