Martin Károly Futbal

Debakel na východe

Prvý jarný zápas na východe u favorita súťaže sa nám Dolnoždancom nevydaril. K nepriaznivému výsledku prispela aj oklieštená zostava treťoligistov.

Partizán Bardejov-Dolná Ždaňa 5:0 3:0 Zostava: Gramblička, Krivjančin, Kravárik, Sojka/24´Cimerman/, Ondrejka, Pinka/88´Arvaj/ ,Kamas,Vician, Sámel,Líška, Zvara,

Bez zranených nosných hráčov základnej zostavy: Sekereš, Sepeši, Páleník, Puliš, sme veľa vody v Bardejove nenamútili,“ tvrdí manažér klubu TJ Sokol Dolná Ždaňa, Stanislav Neusch. Prvých dvadsať minút sa hralo v réžii dolnoždacov. Už v 5. minúte po centri Sámela hlavou Líška prekonal brankára, ale domáci Palša ju vykopol na bránkovéj čiare.

V 20. minúte domáci podnikli rýchly brejk a po zlej prihrávke Sojku Vaščák vsietil prvý gól. O dve minúty rozšíril lazaret Sojka, ktorému zlikvidoval koleno domáci útočník. „Žiadny rozhodca nič nevidel,“ komentuje Neuschl a pokračuje: „preskupili sme obranu a Krivjančinovi vypichol loptu Cuprišin a bolo 2:0. V 41 minúte sme spravili zbytočný faul a Vaščák prestrelil aj Grambličku 3:0 a bolo po zápase,

Druhý polčas hráči z Dolnej Ždane začali zase náporom. V 62 minúte minúte ušiel po krídle Pinka. no jeho center poslal tesne vedľa Líška.

„V 86.minúte Líška obišiel troch hráčov, našiel na 16-ke Zvaru ale ani skorigovať výsledok sa nám nepodarilo a navyše nám pribudli po zápase ďaľší zranení hráči,“ uzatvára Stanislav Neuschl.

V nedeľu treťoligistov z Dolnej Ždane čaká prvý domáci zápas so Zvolenom. Foto: archív Žiar24