Barbara Dallosová Kultúra

Debut mladých kremnických hudobníkov: Klip plný pocitov a farieb jesene, FOTO

Zľahka melancholická skladba je odrazom duše mladého človeka. Debut kremnickej kapely Virvar dopĺňa pôsobivý jesenný videoklip.

Ilustračný obrázok k článku Debut mladých kremnických hudobníkov: Klip plný pocitov a farieb jesene, FOTO
Zdroj: archív Virvar

Mladučké hudobné teleso, Virvar, svoju púť začínalo interpretáciou známych slovenských piesní od skupín Polemic, Iné Kafe, či IMT Smile. Po čase sa však kremnickí muzikanti začali venovať vlastnej tvorbe a autorský potenciál pôvodne bubeníka a dnes gitaristu Mareka Vojtka pretavila do playlistu plného autorských piesní.

Singel je predzvesťou albumu

Päťčlenné zoskupenie má ešte starosti dospelosti pred sebou, našliapnuté majú ale tieto talenty na nádejnú muzikantskú dráhu. Skupina hrá v zložení a nástrojovom obsadení: Matúš Vojtko – spev, Eva Mališová – elektroakustická gitara, Marek Vojtko – gitary, vokál, Samuel Junas – basgitara, vokál, Dávid Hric – Matúška – bicie.

Po piatich rokoch existencie, množstve poctivo odohratých koncertov a najmä úspešných účastiach na celoslovenských súťažiach hudobných skupín, sa rozhodli vydať debutový singel Všetko alebo nič a k nemu aj videoklip. Singel je predzvesťou prvého albumu skupiny, ktorý chcú nahrať a vydať v roku 2017.

O hľadaní seba samého

,,Pieseň Všetko alebo nič prináša melanchóliu, poetickosť a rozporuplnosť, ktoré sú typické pre vzťahy mladých ľudí a hľadania samého seba. Rovnaké pocity sa podarilo zachytiť aj vo videoklipe, plnom kontrastov a farieb jesene. V klipe okrem samotnej skupiny účinkuje mladá a talentovaná herečka Kristína Bartoňová," vysvetľuje manažér kapely a zároveň otec dvoch hudobníkov Marián Vojtko.

Virvar sa pre realizáciu singla a videoklipu zverili do rúk obrazovému a zvukovému štúdiu Môlča Records bratov Bošeľovcov. Chémia medzi kapelou a majstrami zvuku a obrazu podľa Vojtka zaúčinkovala výborne. Presvedčte sa sami :)

Virvar: Videoklip k debutu Všetko alebo nič
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie