Barbara Dallosová Rôzne Správy

Delá v centre Kremnice idú naplno: Nové info a kompletný PROGRAM Big Airu

Kým nazačne rásť skokanský mostík, môžu kopy snehu využívať deti na sánkovačku. Také námestie hocikde nenájdete.

Ilustračný obrázok k článku Delá v centre Kremnice idú naplno: Nové info a kompletný PROGRAM Big Airu
Zdroj: Big Air v meste

Deti v Kremnici si užívajú zimné radovánky priamo v historickom centre. Na námestí lemovanom meštianskymi domami totiž vrcholia prípravy na športovo-zábavnú akciu Big Air v meste a na mieste pracujú snežné delá.

Body do Európskeho pohára

„Tento rok už dokonca pomocou dvoch snežných diel umelo zasnežujeme kremnické námestie, pretože potrebujeme poriadnu kopu snehu na stavbu skoku a dopadu pre snowboardistov a freeskierov," vysvetlil organizátor podujatia Big Air v meste Ondrej Horváth.

V poradí dvanásty ročník podujatia sa tento rok uskutoční počas víkendu 7. a 8. februára. V kremnickom centre uvidíme tie najlepšie akrobatické skoky snowboardistov a freeskierov. Pre tých môže byť účasť na Big Airi okrem zábavy aj veľkou športovou výzvou.

„Tento ročník bude špecifický tým, že v ňom zabojujú jazdci z celej Európy o cenné body do medzinárodného rebríčka Európskeho pohára vo freestyle lyžovaní. Získané body v Kremnici môžu pomôcť najlepším športovcom vydláždiť si cestu na svetový pohár a následne na olympiádu v roku 2022," upresnil Ondrej Horváth.

Nazrite do programu

K Big Airu už tradične patria koncerty na námestí. V piatok 7. 2. na námestí zahrajú kapely Walter Schnitzelsson a DJ DayD. V sobotu 8. 2. sa návštevníci môžu tešiť na poriadnu dávku ska a reggae muziky v podaní skupín Akustika, Medial Banana a Polemic.

Počas dvoch si diváci a návštevníci môžu užiť predĺžené otváracie hodiny kremnických múzeí a galérií, môžu sa tešiť na Big Air v meste Market, tvorivé dielne a špeciálnu zónu pre deti.

S podujatím sa neodmysliteľne spájajú aj legendárne Jägermeister Warm-up a After párty s kvalitnou hudobnou produkciou. V priestoroch Kina Akropola vystúpia kapely a DJ's zo Slovenska a Česka.

Piatok 7.2.2020 Jäger­meister Warm-Up Party

  • 20:00 – Otvorenie brány + Videoprojekcia
  • 22:00 – STRAPO
  • 23:30 – DayD
  • 01:00 – VENTOLIN (CZ)

Sobota 8. 2. 2020 Jägermeister Afterparty

  • 20:00 – Otvorenie brány + Videoprojekcia
  • 22:30 – PARA
  • 00:00 – Tusté Baletky
  • 01:00 – ŠKRUPO
  • 03:00 – Changing Faces

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie