Delfíni si vyplávali päť pohárov

V žiarskej plavárni sa konalo záverečné 5.kolo pohárovej súťaže Banskobystrického pohára v plávaní. Plavci počas celého roka zbierali body za svoje výkony. Členovia Delfín MŠK Žiar nad Hronom získali až päť pohárov.

V kategórii Ženy sa na 1.mieste s počtom bodov 5172 umiestnila Eva Piatriková. V kategórii Žiačky A sa na 1.mieste s počtom bodov 3863 umiestnila Timea Lukáčová a na 2.mieste s počtom bodov 3439 Katarína Michalková. V kategórii Žiačky C sa na 3.mieste s počtom bodov 1558 umiestnila Michaela Rišňovská a v kategórii Žiaci B sa na 2.mieste s počtom bodov 2335 umiestnil Alex Karkuš.

Ďaľšie umiestnenia: kategória Žiačky A – 11.miesto Lucia Líšková, kategória Žiačky B – 6.miesto Ema Barančoková, 10.miesto Lucia Petrušová, 12.miesto Kristína Kminiaková, kategória Muži – 6.miesto Michal Ivanec, kategória Žiaci A – 5.miesto Matej Rišňovský, 7.miesto Maroš Kupec, kategória Žiaci C – 5. miesto Šimon Veselý.

Preteku sa zúčastnili aj naši najmenší plavci, ktorí boli za svoje výkony odmenení medailami. Terezka Veselá získala tri zlaté medaily v disciplínach 25m voľný spôsob, 25m znak a 25m prsia. Melisa Martina Bartková získala tri bronzové medaily v disciplínach 25m voľný spôsob, 25m znak a 25m prsia. Všetkým, ktorí si vytvorili svoje nové osobné rekordy gratulujeme a želáme, aby budúci rok bol ešte úspešnejší.

5.kolo pohárovej súťaže Banskobystrického pohára sa uskutočnilo 12. novembra.