Katarína Reiterová Samospráva

Dobrá správa: Žiarčanom sa 6 rokov nezvýši cena za odpad

Po búrlivej zmene vlastníka akciovky Technické služby sa situácia v odpadoch stabilizuje. Mesto s novým vedením podpísalo novú zmluvu. Vďaka nej majú Žiarčania stabilizované ceny za odpad, budú mať nové kontajnery, bez toho aby ich platili, navyše akciovka bude prispievať aj do mestského rozpočtu.

Ilustračný obrázok k článku Dobrá správa: Žiarčanom sa 6 rokov nezvýši cena za odpad
Foto: Martin Károly / Zdroj: Dnes24.sk

Na februárovom zastupiteľstve najprv Antal poslancom predložil návrh novej zmluvy o spolupráci so spoločnosťou Technické služby a.s. (TS) a následne ju podpísal s členom predstavenstva spoločnosti T+T Milošom Ďurajkom. T+T ešte vlani kúpila 90% akcií spoločnosti TS a.s. od vtedajšieho vlastníka spoločnosti Tatra Real a prevzala všetky ich záväzky. Memorandum s TS a.s. o stabilizácii ceny pre obyvateľov za komunálny odpad podpísal zastupujúci primátor Peter Antal na šesť rokov.

Zmena akcionára Technických služieb bola v minulom roku dramatická. Pozrite si články: Zmätok pre odpad: Budeme za smeti platiť viac?!, Technické služby pred kolapsom: Zamestnancov čaká prepúšťanie!

„Zmluva so spoločnosťou TS a.s. je veľkým prínosom pre mesto Žiar nad Hronom, myslím si, že ju privítali aj všetci poslanci,“ povedal nám Antal po skončení zastupiteľstva a dodal, že: „Nová zmluva o spolupráci nám garantuje aj výstavbu skládky, ako aj niekoľko ďalších výhod nielen pre mesto, ale hlavne pre jeho obyvateľov. Predovšetkým to, že sa šesť rokov nebude zvyšovať cena za odvoz komunálneho odpadu.“

Spoločnosť T+T sa taktiež zaviazala darovať mestu ročne 2,7% z obratu spoločnosti TS a.s., a teda asi 30 000 eur. „Myslím si, že to nie je zanedbateľná suma. O využití týchto finančných prostriedkov rozhodnú poslanci, a teda či ich investujeme do športu, do kultúry, na skrášľovanie verejných priestranstiev…,“ dodal Antal a na margo „vyjednávania“ so spoločnosťou T+T doplnil, že: „Boli ústretoví a pozorne počúvali naše návrhy, ku ktorým sa stavali pozitívne. V tejto spoločnosti sme rozhodne nenašli súpera, ale partnera.“

Vyjadrenie zastupujúceho primátora Petra Antala si môžete pozrieť vo videu.

Nová zmluva obsahuje okrem stabilizácii cien a darovania 2,7% z ročného obratu aj bod, v ktorom sa spoločnosť T+T zaväzuje vybudovať skládku odpadu. Stavebníkom skládky sa stanú Technické služby Žiar nad Hronom a bude v ich majetku. Nová kazeta bude stáť pri uzavretej skládke v Horných Opatovciach a kapacitu bude mať 260 000 metrov kubických.

Ako nám povedal konateľ spoločnosti T+T Miloš Ďurajka TS a.s. plánujú vymeniť v meste aj všetky staré kontajneri za nové. „Chceme ich vymeniť čo najskôr,“ ubezpečil Ďurajka.

Vyjadrenie konateľa spoločnosti T+T Miloša Ďurajku si pozrite vo videu TU.

Dobrá správa: Žiarčanom sa nezvýši cena za odpad 6 rokov!
2
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie