Dobré správy pre milovníkov dvoch kolies: Cyklobus bude pravidelne jazdiť na Skalku a Krahule

Milovníci cykloturistiky sa konečne dočkali. Z kremnického parkoviska bude pravidelne odchádzať cyklobus. Prvý mesiac je v skúšobnej prevádzke, mesto takto zisťuje záujem ľudí o túto službu. Vstupné bude len symbolické. Prvé jazdy budú už túto sobotu.

Martin Károly
Ilustračný obrázok k článku Dobré správy pre milovníkov dvoch kolies: Cyklobus bude pravidelne jazdiť na Skalku a Krahule
Foto: Slávka Kellová

Cykloturistika je v Kremnických vrchoch veľmi obľúbená. Mesto sa pokúša záujem ľudí o tento šport ale aj klasickú turistiku zvýšiť. K mestskému mikrobusu prikúpili nosiče bicyklov. „Požiadavka vznikla u ľudí v meste, tak sme sa s poslancami dohodli, že to vyskúšame,“ hovorí Igor Kríž, viceprimátor kremnickej samosprávy.

Prvý mesiac bude cyklobus jazdiť v skúšobnej prevádzke vždy cez víkend a sviatky s odchodom o 10:00 a 11:00 hod z parkoviska Jeleň. „Uvidíme, aký bude záujem. Po vyhodnotení v našich komisiách pri mestskom zastupiteľstve, spoje môžeme aj posilniť,“ dodáva Kríž s tým, že služba je dotovaná mestom. Cena jednosmernej jazdy je len 1 euro.

Cyklobus podľa požiadaviek ľudí môže cestou na Skalku pri Kremnici zájsť aj na Krahule. „Sme radi, že krahulská vyhliadka sa stretla s takým záujmom obyvateľov, možno aj vďaka tomuto projektu záujem o pešiu turistiku ešte porastie,“ dodáva Igor Kríž.

Prečítajte si aj: Nová promenáda: Vyhliadka nad Kremnicou sa stáva turistickým hitom!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame