Martin Károly Basketbal

Dôležitý víkend basketbalových juniorov

Cez víkend odohrali naši juniori dôležité zápasy . Zachovali si nádej na postup do F4.

Sobota: MŠK BK ZH – SNV 71 : 50 Štvrtiny: 17 :9, 37 : 16, 50 :33 Body: Oravec 23, Vrtík 16, Schubert 9, Šrefanec 8, Kysela 6 Bulko 5 Nedeľa: MŠK BK ZH – Svyt 81 :74[img Štvrtiny: 19 : 13, 47 : 28, 63 : 52 Body: Oravec 35, Schubert 15, Bulko 13, Kysela 6, Truben 4, Štefanec 4,

Konečne, po dlhej dobe, nastúpili v plnej zostave. Choroby a zranenia ich sužovali celú základnú časť a v takom prípade je výkonnosť družstva veľmi skreslená. Od začiatku zápasu boli domáci lepším družstvom. Zónová obrana nútila súpera do streleckých pokusov, ktoré boli nepresné a Žiarčania rýchlymi protiútokmi ľahko skórovali. 20 bodový náskok, ktorí si domáci vytvorili do prestávky sa ukázal ako rozhodujúci. Poľavenie v obrane a hlavne slabá streľba hostí povzbudila a párkrát sa dotiahli až na 10 bodový rozdiel. Nedeľný zápas sa veľmi podobal sobotňajšiemu no zo šťastne smutným koncom, lebo domáci vzhľadom na vzájomný zápas mali vyhrať viac ako o 10 bodov. Mužstvá si rozdelili zápas na dve polovice, kde v prvej vládli domáci a v druhej hostia. Znova dobrá obrana, dobré zdvojovanie a hlavne dobrá streľba doplnená rýchlymi protiútokmi bol úspech Žiarčanov k 20 bodovému vedeniu . No prišiel druhý polčas v ktorom svit presnými trojkami sťahoval náskok a naštrboval psychiku domácich, ktorí potom nedokázali premieňať ani vyložené šance spod koša, čo sa ukázalo v závere zápasu ako rozhodujúce.

Zdroj: BK MŠK ZH