Dominika to dala: Žiarčanka v Čile zabojovala a skončila siedma na svete! FOTO

Dve žiarske športovkyne sa vrátili zo svetového šampionátu v juhoamerickom Santiagu. Obe si priniesli skúsenosti, Dominika i úctyhodné umiestnenie.

Ilustračný obrázok k článku Dominika to dala: Žiarčanka v Čile zabojovala a skončila siedma na svete! FOTO
5
Zdroj: Karate Klub MŠK Žiar n. Hronom

Dominika Veisová aj Nina Jelžová patria medzi vlajkové lode žiarskeho karate klubu. Ostrieľané športovkyne mu už pripísali mnoho ocenení, túto jeseň ale stáli pred jednou mimoriadnou výzvou.

Demonštrácie skomplikovali štart

Dievčatá cestovali na Juniorské majstrovstvá sveta v karate do Santiaga v Čile. Na šampionáte, ktorý sa koná každé dva roky, sa stretlo 1582 športovcov z 96 krajín. Dominika s Ninou nastúpili v reprezentačnom družstve Slovenskej republiky.

,,Pôvodne mali dievčatá štartovať v piatok 25. októbra, no politické nepokoje a demonštrácie v hlavnom meste Čile si vyžiadali reorganizáciu šampionátu z bezpečnostných dôvodov, keď bol v meste večer zákaz vychádzania, a tak nastúpili až v nedeľu 27. októbra," vysvetľuje žiarsky tréner Ľubomír Striežovský.

Po komplikáciách sa ale začalo súťažiť. Nina nastúpila v kategórii starších junioriek nad 68 kg, kde štartovali reprezentantky z 35 krajín. Tentoraz sa jej nepodarilo prejsť prvým kolom, keď prehrala s reprezentantkou z Peru.

Najlepší výsledok zo sveta pre klub

Drobná Dominika štartovala v kategórii starších junioriek do 50 kg, kde boli súperky z 36 krajín. V prvom kole sa jej podarilo poraziť reprezentantku z Lotyšska.

V druhom kole síce prehrala s Maročankou, ktorá sa však prebojovala až do finále a tak Dominika ešte nastúpila v repasáži o bronz.

,,V prvom kole repasáže zdolala reprezentantku z Hong Kongu, no v druhom kole už nestačila na tureckú reprezentantku a tak nakoniec skončila na 7. mieste, čo je najlepší dosiahnutý výsledok na Majstrovstvách sveta žiarskeho klubu," uzatvára spokojný tréner.

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.