Správy

Doprava počas pretekov v Žiari: Uzavreté ulice aj odstavené autobusové nástupište

Cyklistické preteky Okolo Slovenska sú na spadnutie. Žiarčania sa musia pripraviť na niekoľko dopravných obmedzení.

Ilustračný obrázok k článku Doprava počas pretekov v Žiari: Uzavreté ulice aj odstavené autobusové nástupište
Foto: Barbara Dallosová

Žiar nad Hronom počas konania sa cyklistických pretekov Okolo Slovenska dočasne zmení autobusovú stanicu. V súvislosti s medzinárodným športovým podujatím sa treba pripraviť aj na výrazné dopravné obmedzenia, informuje o tom mesto na svojej oficiálnej webovej stránke.

„V čase od 12.00 h do 15.30 h bude z obslužnosti vylúčená autobusová stanica v meste Žiar nad Hronom,“ približuje mesto a dodáva, že pre diaľkové linky bude ako náhrada nástupíšť slúžiť zástavka Žiar nad Hronom, regionálna správa ciest.

Žiar nad Hronom sa v piatok (18. 9.) stane cieľom tretej etapy pretekov, ktorých trasa prechádza mestom počas celého dňa hneď niekoľkokrát. Z tohto dôvodu budú v piatok úplne uzatvorené cesty a miestne komunikácie na uliciach Partizánska, A. Dubčeka, Sládkovičova, Tajovského, Jilemnického a SNP.

Cyklistické preteky prinesú obmedzenia dopravy aj v ďalších častiach okresu Žiar nad Hronom rovnako ako v okresoch Banská Bystrica, Zvolen a Banská Štiavnica. „Žiadame všetkých vodičov, ktorí budú prechádzať týmito okresmi, aby boli disciplinovaní a ohľaduplní, dbali na zvýšenú pozornosť a opatrnosť v cestnej premávke a strpeli dočasné obmedzenia na križovatkách,“ vyzýva hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Mária Faltániová.

Obmedzenia v na frekventovaných úsekoch v rámci celého Banskobystrického kraja sme vám priniesli TU.

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Chcete mať vždy po ruke aj informácie zo Slovenska či zo sveta? Sledujte Facebook Dnes24.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie