Dorastenci bojovali v Galante

V sobotu 29.10. 2011 sa v Galante konalo 1. kolo slovenského pohára dorastencov a juniorov v karate. Žiar reprezentovali traja pretekári.

Žiarsky karate klub reprezentovali traja pretekári trénujúci v Hornej Ždani. Martina Tatárová si vyskúšala štart medzi staršími dorastenkami, aj keď vekovo ešte do konca tejto sezóny patrí medzi mladšie dorastenky. Martina bola v kategórii dorasteniek do 54 kg najmladšia, napriek tomu si dokázala vybojovať krásne tretie miesto. Súperky pochopili , že na budúci rok im pribudne riadna konkurencia.

Ako druhý do bojov zasiahol Rastislav Štyriak. Do jeho kategórie juniorov do 55kg sa neprihlásil ani jeden súťažiaci, tak štartoval v ťažšej kategórií. Rasťo sa nezľakol ani ťažších súperov a premožiteľa našiel až vo vyrovnanom finále. Našou poslednou pretekárkou bola Michaela Ďurišová v juniorkách. V kategórií mala viacero vynikajúcich súperiek. Prvý zápas vyhrala nad reprezentantkou z Banskej Bystrice a potom sa stretla s tohtoročnou medailistkou z majstrovstiev sveta , kde prehrala tesne 2:1. Následne prehrala zápas o tretie miesto a tak si ako jediná neodniesla medailu z tohto turnaja.

Prvé kolo Slovenského pohára nám odhalilo naše silné ale aj slabé stránky a ukázalo nám, na čom máme do ďalšieho kola zapracovať a čo zlepšiť.