Martin Károly Basketbal

Excelentný basketbalový víkend

Žiar nad Hronom 13. marca - Žiarske basketbalové tímy podali cez víkend kvalitné výkony. Žiaci prekonali Martinčanov, starší mini si poradili v Banskej Bystrici, juniori zdolali IMC Slovakia POV. BYSTRICA a muži sa nedali zahanbiť tímom ŠKP ŽOS ZV

13. kolo Žiaci 12.03.2011 BK MŠK Žiar nad Hronom – Martin

1. 69 : 33 (33:18) – Šouc 22, Obert 16, Košťál 13, Supuka, Kadáši – 8, Krč 2
  2. 78 : 44 (42:17) – Šouc 33, Supuka 22, Obert 14, Košťál, Krajči, Kadáši, Páleník – 2, Bariak – 1

Po dlhšej dobe sme boli konečne skoro všetci . Začali sme dobre. Už v prvých štvrtinách sme si urobili niekoľkobodový náskok. Obrovskou bojovnosťou sme náskok postupne zvyšovali. Vyšli nám rýchle protiútoky, horšie to bolo so streľbou spod koša. Chcela ba som poďakovať aj rodičom, ktorí prišli povzbudiť svojich chlapcov.

V.Fridrichová

Majstrovstvá oblasti BB, TN a ZA v basketbale starší mini, 14.kolo, 12.3.2011

ŠKP Banská Bystrica : MŠK BK Žiar nad Hronom 18:31 /10:15/

Rajnoha 7, Majer 6, Ostáš 6, Mokroš 5, Horváth 5, Muoc 2

ŠKP Banská Bystrica : MŠK BK Žiar nad Hronom 22:27 /13:7/

Holička 5, Šály 4, Horváth 4, Majer 3, Mokroš 3, Rajnoha 2, Koňarik 2, Ostáš 2, Palkovič 2

Proti fyzicky disponovaneším Banskobystričanom nastúpili žiarski starší minižiaci bez rešpektu. Napriek absencii kapitána Kádašiho sa nezľakli vyšších súperov. Ani zasmečovanie do koša od pivotujúceho najvyššieho hráča Banskej Bystrice nižším ale behavejším Žiarčanom nezobralo zo sebavedomia. Vychádzali z agresívnej obrany a v útoku sa individuálne ale aj po pekných akciách vedeli lepšie presadiť. Druhý zápas už bola klasika v podaní starších mnibasketbalistov, keď absencia koncentrácie na výkon na ihrisku dostala do vedenia domácich. Tvrdšie slová na lavičke zo strany trénerov dostali Žiarčanov do tempa a až v poslednej štvrtine zobrali vývoj zápasu opäť do svojich rúk. Pochvalu si za výkon zaslúžia všetci hráči.

Norbert Nagy, tréner

Sobota: MUŽI

Doposiaľ neporazené družstvo mužov zo Zvolena privítalo na svojej palubovke v kole dvojičiek žiarskych mužov. V skupine o 9. – 16. miesto bolo aj favoritom zápasu. Na hostí súper vyrukoval zónovou obranou a patril im aj strelecký úvod. Po oddychovom čase Žiaru sa hra vyrovnala, naši muži našli recept na súperovu zónu a prvá štvrtina sa skončila 2-bodovým náskokom Žiaru. Úvod druhej štvrtiny vyšiel lepšie nášmu družstvu, ktoré zaznamenalo 3-bodové koše a na polčas sme odchádzali už so 6-bodovým náskokom. Druhý polčas začal podobne ako úvod zápasu, teda útočnou aktivitou Zvolenčanov. Naši však odpovedali oveľa energickejšie ako v úvode zápasu. Trojkami Oravca a Gašparíka a úspešnými trestnými hodmi Jányho a Majerčáka si vytvorili dostatočný náskok pred posledným dejstvom zápasu. Domáci sa síce snažili o zvrat celoplošnou obranou, ale aj tu sa Žiarčania vynašli a uštedrili Zvolenčanom prvú prehru v nadstavbovej časti 1. ligy mužov.

ŠKP ŽOS ZVOLEN – MŠK ŽIAR nad HRONOM 65 : 76 ( 27 : 33 ) Body : Gašparík 20; Majerčak 17; Jonas 12; Oravec 10; Jány 8; Vrtík 7; Schubert 2. Trojky: 6; TH: 12/10; Fauly: 22; 5 faulov: Oravec , Majerčák

Nedeľa: JUNIORI

Poslednú dohrávku juniorskej ligy odohrali medzi sebou družstvá IMC Slovakia Považská Bystrica a MŠK BK Žiar nad Hronom. Naši juniori nastúpili mohutným náporom, získavali v obrane množstvo lôpt a jednoduchými košmi zvyšovali svoje skóre, keď na svetelnej tabuli po prvej štvrtine svietilo 14:25 pre Žiarčanov. Ani v druhej časti zápasu sa obraz hry nezmenil. Dôrazná obrana prinášala dominanciu nad súperom a aj napriek tomu, že do hry už zasiahli striedajúci hráči, tempo hry neupadalo a rozdiel v skóre narástol až na 30 bodov pre Žiar.

IMC Slovakia POV. BYSTRICA – MŠK BK ŽIAR nad HRONOM 61 : 91 (29 : 49) Body: Oravec 31; Vrtík 16; Jány 13; Schubert,Treml 10; Kysela 8; Truben 2; Bulko 1. Trojky: 2; TH: 19/14; fauly: 20.