Správy Samospráva

Finančná injekcia na nový domov dôchodcov: Poslanci mu odklepli 120-tisíc eur

Koronakríza utlmila väčšinu finančných projektov. Poslanci tak na zariadenie pre seniorov presunuli napríklad peniaze, ktoré mali ísť na obnovu plavárne.

Ilustračný obrázok k článku Finančná injekcia na nový domov dôchodcov: Poslanci mu odklepli 120-tisíc eur
Zdroj: TASR/Jana Vodnáková

Žiar nad Hronom vyčlení na dokončenie výstavby mestského zariadenia pre seniorov ďalších 120 000 eur. Rovnakú sumu použije aj na údržbu administratívnej budovy a biskupského kaštieľa. Vyplýva to z návrhu zmeny rozpočtu, ktorý poslanci mesta schválili na minulotýždňovom mestskom zastupiteľstve.

Mestskí poslanci schválili štvrtú zmenu rozpočtu mesta, ktorá spočíva v presune plánovaných investícií. „Realizácia investičnej akcie súvisí s kolaudáciou rekonštruovanej budovy zariadenia pre seniorov,“ potvrdil Martin Sebechlebský z odboru ekonomiky a financovania mesta Žiar nad Hronom. Pre domov dôchodcov mesto vyčlenilo 120 000 eur, rovnaká suma sa určila na údržbu nehnuteľností v správe mesta vrátane biskupského kaštieľa.

„Koronakríza v roku 2020 spôsobila to, že mesto utlmilo väčšinu investičných projektov,“ vysvetlil Sebechlebský. Finančné prostriedky mesto ubralo rekonštrukcii plavárne, na ktorú pôvodne plánovalo minúť 1,2 milióna eur, druhú polovicu odobralo z plánovaných výdavkov na údržbu chodníkov a ciest.

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Chcete mať vždy po ruke aj informácie zo Slovenska či zo sveta? Sledujte Facebook Dnes24.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie