FOTO z netradičnej súťaže: Toto museli Žiarčania zopakovať viac než stokrát

Žiarski karatisti sa so sezónou lúčili, ako inak, športom. Tentoraz sa ale postavili pred naozaj neobyčajnú výzvu.

Barbara Dallosová

Žiarsky karate klub sa lúčil so sezónou nevšedným maratónom v telocvični na štvorke (29.6.). Ako vysvetľuje tréner Miloš Vígľašský, išlo o otvorený maratón v cvičení prvej majstrovskej kata Sajfa štýlu Goju Ryu.

,,Každý jeden účastník tejto netradičnej aktivity musel zacvičiť túto kata 108 ráz, za čo získal sladkú odmenu a certifikát. Dve desiatky cvičencov karate všetkých vekových kategórií si úspešne vyskúšali v teplotných podmienkach japonskej Okinavy spoločné cvičenie tejto tradičnej kata," objasňuje záhadný názov súťaže Víglašský s tým, že v číslo 108 je symbolické.

Ako Vígľašský zhodnotil zverencov, výzvy sa nezľakli 108 kata odcvičili s gráciou. ,,Som rád, že okrem japonskej Okinavy sa táto tradícia úspešne dostala aj k nám na Slovensko," konštatuje tréner. Aj on sám si japonskú výzvu vyskúšal a pod dohľadom Mojmíra Feldsama ukončil sezónu spolu s trénerským kolegom Ľubomírom Striežovským a úspešnými klubovými pretekármi akými sú pretekári Šimon Sečkár, Adam Hudec, Jozef Šipkovský, Nikola Kršiaková, tak aj nepretekári ako Dušan Volf, Vladimír Puliš, Peter Riško, Peter Zajko, Viktória Pavlová a ďalší.

,,Po páskovaní, kata maratóne a klubovom guláši tak môžeme začať prázdninovať, aby sme v novej sezóne mohli opäť v plnej sile úspešne reprezentovať naš klub a naše mesto," dodáva k záveru sezóny Vígľašský.

Zdroj: Dnes24.sk